اعتصاب غذای پریسا سیفی، فعال فرهنگی کرد در زندان

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران از اعتصاب غذای پریسا سیفی، فعال فرهنگی-هنری کرد که روز ۲۱ آبان امسال در شهر سنندج بازداشت شد خبر داد.

بر اساس این گزارش که روز سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه، منتشر شد،‌ خانم سیفی از ده روز قبل در اعتراض به ادامه بازداشت و شرایط خود دست به اعتصاب غذا زده و وضعیت جسمی وی در حال حاضر «وخیم است».

پیش از این شماری از منابع خبری حقوق بشری گزارش داده بودند که این فعال فرهنگی اهل کامیاران در بازداشتگاه برای «اعتراف اجباری» تحت فشار قرار دارد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پریسا سیفی که ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۸ به دست ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت (زندان زنان) سنندج منتقل شد، پس از گذشت صد روز هنوز تحت فشار بازجویی و اخذ اعترافات اجباری قرار دارد.

این گزارش حاکی است که پرونده این فعال فرهنگی-هنری، مدت چهار هفته است که به دادگاه انقلاب سنندج انتقال داده شده، اما هر بار به «بهانه‌های مختلف» به تعویق می‌افتد. 

این منبع حقوق بشری نوشته که قرار بازداشت موقت خانم سیفی برای سومین بار رد شده و وی در تمام مدت بازداشت، «تنها یک بار» موفق به ملاقات با خانواده خود شده است. 

با وجود پیگیری‌های مداوم خانواده وی، هنوز از دلایل بازداشت و اتهامات وارده بر او اطلاعات دقیقی در دست نیست. 

با این حال منابع آگاه به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران گفته‌اند که خانم سیفی بابت اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون» بازداشت شده است.

Share: