اعتصاب و تجمع اعتراضی شبانه‌روزی کارگران کارخانه کنسانتره آهن فکورصنعت زرند

کارگران کارخانه کنسانتره آهن فکورصنعت واقع در مجاورت معدن سنگ‌آهن جلال‌آباد شهرستان زرند از صبح روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، در تجمع اعتراضی به اقدام شرکت پیمانکاری طرف قراردادشان مبنی بر کاهش دادن دریافتی‌هایشان دست از کار کشیدند و با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی شب به سحر رساندند.

روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت، کارگران کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن فکورصنعت، اعتصاب و تجمعات خود را ادامه داده و خواهان حضور محمدوحید شیخ‌زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی فکورصنعت  تهران برای پاسخ‌گویی به خواسته‌هایشان شدند.

دلیل اصلی تجمع اعتراضی این کارگران موضوع حقوق و مزایا می‌باشد. در سال‌های قبل علاوه بر مبلغ افزایش حقوقی که توسط دولت اعلام می‌شد، یک مبلغ هم از سوی کارفرما به حقوق کارگران اضافه می‌شد که در سال جاری و بعد از پرداخت حقوق فروردین ماه، کارگران متوجه شده‌اند که تنها حقوق ۱۵ درصدی اعلام شده توسط دولت به حقوق آن‌ها اضافه شده است.

همچنین پاداش پرداختی کارکنان این کارخانه در سال جاری کم‌تر از سال‌های قبل در نظر گرفته شده است. کارگران معترض در این تجمع دلیل تمام این مشکلات را ناشی از عدم حضور محمدوحید شیخ‌زاده، در کارخانه و واگذاری آن به پیمانکار می‌دانند.

Share: