اعتصاب پرسنل نگهداری خط و ابنیه فنی لرستان در اعتراض به حقوق‌های عقب افتاده

پرسنل نگهداری خط و ابنیه فنی لرستان روز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۸، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق‌های عقب‌افتاده و سایر مطالبات از جمله عیدی پایان سال، دست به اعتصاب زدند.

پرسنل نگهداری خط و ابنیه فنی لرستان که دو ماه و نیم از حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، گفتند تا دریافت همه مطالبات‌شان، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

شایان ذکر است که اعتراضات کارگران و پرسنل خط و ابنیه در اغلب شهرهای ایران به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی‌‌‌شان از ماه‌ها پیش ادامه دارد؛ ولی به خواسته‌های این پرسنل و کارگران زحمتکش هیچگونه رسیدگی نشده است.

آنها همچنین اعلام کردند که مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به مناسبت روز زن، ۷۰۰ هزارتومان به مناسبت ایامی که در جمهوری اسلامی «دهه فجر» نام‌گذاری شده است و بیمه‌های مکمل از سال ۹۲، تاکنون پرداخت نشده است.

این کارگران در نامه‌ای اعلام کرده‌اند که «واریز نشدن بیمه تامین اجتماعی، تمدید نکردن دفترچه‌های درمان تامین اجتماعی، عدم توزیع لباس کار و ملبوس استحقاقی از دو سال پیش و نابرابری و تفاوت حقوق بین پرسنل راه آهن و شرکت، نگرانی از پرداخت نکردن عیدی پایان سال و سبد کالا که از طرف راه آهن مبلغ آن دو میلیون تومان اعلام شده» از دیگر دلایل روی آوردن به تحصن و اعتصاب بوده است.

علاوه بر این، پرسنل نگهداری خط و ابنیه فنی لرستان خواهان استعفای دسته جمعی مدیران ستادی راه آهن و شرکت تراورس به علت وعده‌های دروغ و بی لیاقتی و بی توجهی به حق‌الناس کارگران می‌باشند .

پرسنل ستم دیده نگهداری خط و ابنیه فنی لرستان نامه خود را با جمله«حقوق نیست، نان نیست» به پایان برده‌اند.

Share: