اعتصاب پیکهای اکسپرس اسنپ فود

اعتصاب پیکهای اکسپرس اسنپ فود در حالی روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه صورت گرفت که به دلیل تغییرات داخلی و تصمیم مدیران این شرکت برای انتقال آنها به زیرمجموعه اسنپ باکس معترض هستند.

بنا به گفته اعتصاب کنندگان، شرکت اسنپ تصمیم گرفته پیک‌های موتوری اسنپ فود را زیر نظر اسنپ باکس به کار گیرد.

آنها می‌گویند: «انتقال پیک‌های اکسپرس اسنپ فود به زیر مجموعه اسنپ باکس، باعث می‌شود تا از این به بعد مبلغ دریافتی آنها به ازای ارسال غذا، شامل کمیسیون ‌شود.

این گروه از پیک‌های اسنپ فود از بیمه و خدمات دیگر محروم هستند و دریافتی آنها مابه‌ازاء حمل و نقل غذا در حداقل است و به همین دلیل نسبت به انتقال به زیرمجموعه اسنپ باکس و برداشت کمیسیون از مبلغ دریافتی خود اعتراض دارند.

ظلم و ستمی که با این تصمیم‌گیری مدیران اسنپ نسبت به این قشر زحمت‌کش جامعه صورت می‌گیرد که با حداقل دستمزد مشغول به کار هستند، علاوه بر کسر دستمزد از درآمد اندک آنها، بایستی تحت مدیریت اسنپ باکس کار کنند که با مشکلات دیگری مواجه خواهند شد.

اعتصاب پیک‌های اکسپرس اسنپ فود که امروز (دوشنبه) مبنی بر انتقال آنها به بخش اسنپ باکس صورت گرفت باعث تاخیر در ارسال سفارشات شد.

بنا به گفته پیک‌های اکسپرس اسنپ فود، این اقدام باعث خواهد شد، کارمزد حق و حقوق آنها را پایمال کند، چرا که شامل کمیسون خواهند شد؛ به بیان دیگر در صورت اجرای این تصمیم، از هزینه‌ای که برای ارسال غذا به پیک اکسپرس داده می‌شود، کارمزد کسر خواهد شد.

اعتصاب پیک‌های اسنپ فود باعث شد تا این شرکت در اطلاعیه‌ای در برنامه خود اعلام کند که به علت مشکل پیش آمده در فرآیند ارسال و به جهت حفظ کیفیت سرویس‌دهی، امکان سفارش به طور موقت در برخی مناطق محدود شده است.

Share: