اعتصاب کارکنان باشگاه مس کرمان و بستن در باشگاه به روی مدیرعامل باشگاه در اعتراض به کاهش حقوق

روز دوشنبه ۶ بهمن ماه ۹۹ چند ساعت قبل از برگزاری دربی کرمان و دیدار حساس مس با آرمان گهر سیرجان، با اعتصاب کارکنان باشگاه مس کرمان، در باشگاه به روی مدیرعامل باشگاه بسته شد.

کارکنان باشگاه مس کرمان در اعتراض به کاهش حقوق و عدم پایبندی مدیرعامل باشگاه به تعهداتش، وقتی علی رمضانی مدیرعامل باشگاه قصد ورود به دفترش در باشگاه را داشت با درب قفل شده باشگاه مواجه شد، در حالی که کارمندانش در محوطه باشگاه ایستاده و مانع از باز شدن درب و ورود افراد به باشگاه می‌شدند.

بنا به گزارش یک منبع خبری محلی، هفته قبل نیز خبرهایی از استعفای رمضانی، مدیرعامل باشگاه مس کرمان به گوش می‌رسید؛ اما چند روز بعد رئیس هیات مدیره باشگاه مس کرمان اعلام کرد که هیچ استعفایی از سوی رمضانی اعلام نشده است.

شنیده هایی نیز به گوش می‌رسد مبنی بر این که علی رمضانی سرپرست باشگاه مس کرمان، براساس دستورالعمل سازمان بازرسی و دستور شرکت ملی صنایع مس ایران، تمام احکام کارکنان بازنشسته این باشگاه و همچنین افرادی که از زمان مدیریت محمود محمودی‌نیا به عنوان مشاور حکم دریافت کرده بودند را لغو کرده است.

با وجود بسته بودن درب باشگاه و حضور کارکنانی که در محوطه نسبت به کاهش دستمزد و عدم پایبندی مدیرعامل باشگاه به تعهداتش اعتصاب کرده بودند، سعید قرایی، مسئول روابط عمومی باشگاه مس کرمان اعتصاب کارکنان را تکذیب نمود.

وی به خبرنگار محلی گفته بود:

«قرار بوده کارکنان امروز جلسه‌ای با مدیرعامل برگزار کنند و پشت در منتظر رسیدن رمضانی بودند.»

وی افزود: «ممکن است دلخوری بین کارکنان باشگاه و مدیرعامل باشد، اما چیزی تحت عنوان اعتصاب نبوده است.»

اما به گفته این خبرنگار محلی، از قضا کارکنان روز خوبی را برای اعتصاب انتخاب کرده بودند، چرا که قرار بود تیم مس در بازی‌های لیگ دسته یک به میدان برود و این احتمال هست که حواشی ناشی از اعتصاب کارکنان در نهایت به تیم مس ضربه خواهد زد، در حالی که این تیم روزهای کورس قهرمانی خود و رسیدن به لیگ برتر را سپری می‌کند.

Share: