اعتصاب کارگران خشمگین خدماتی شهرداری امیدیه

روز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۹۹، تجمع و اعتصاب کارگران خشمگین خدماتی شهرداری امیدیه در برابر فرمانداری امیدیه برگزار شد.

۲۸۰ کارگر در بخش‌های مختلف شهرداری امیدیه واقع در استان خوزستان مشغول به کار هستند که کارگران خدماتی شهرداری نسبت به ۸ ماه حقوق و دیگر مطالبات خود معترض هستند.

تجمع اعتراضی کارگران خدماتی شهرداری امیدیه در حالی صورت گرفت که کارگران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون حقوق دریافت نکرده‌اند و در این شرایط سخت اقتصادی، چاره‌ای جز این که دست از کار کشیده و در مقابل نهادهای دولتی دست به تجمع اعتراضی بزنند، ندارند.

پیش از این در مهر ماه ۹۹، کارگران شهرداری امیدیه نسبت به ۶ ماه حقوق خود و دیگر مطالبات‌شان معترض بوده و گفتند:‌ «مطالبات ما به حدود ۶ ماه رسیده و نگرانی ما بابت افزایش این مطالبات هر ماه بیشتر می‌شود.»

آن چه کارگران خدماتی شهرداری امیدیه را نگران کرده بود، اکنون به وقوع پیوست و این مطالبات نزدیک به ۹ ماه رسیده است.

یکی از کارگران با عنوان این که کارگر خدماتی شهرداری امیدیه است می‌گوید:

«هشت ماه است حقوق نگرفته‌ایم، عیدی و سنوات سال قبل را هم نگرفته‌ایم.»

کارگر دیگری می‌گوید: «ما حقوق‌مان را می‌خواهیم، هیچ چیز دیگر نمی‌خواهیم، از فروردین تا آذر ماه تنها یک ماه حقوق کامل گرفته‌ایم، همیشه مساعده گرفته‌ایم، ۶ ماه هم بیمه رد نشده، عیدی و سنوات سال ۹۸ را نیز پرداخت نکرده‌اند.»

وی ادامه می‌دهد: «ما چه کار باید بکنیم؟ خانواده‌هایمان چه گناهی کرده‌اند که باید این جا ما بدبختی بکشیم بتوانیم یک کیلو مرغ یا یک کیسه برنج بگیریم، بچه‌مان مریض می‌شود نمی‌دانیم چه کاری باید بکنیم.»

کارگر دیگری می‌گوید: «چند بار به ما قول داده شده است، هفته پیش به ما وعده داده شد که این هفته حقوق می‌دهم، اما وعده‌شان عملی نشد.»

کارگران خدمات شهری امیدیه می‌گویند: «اگه شهردار یک ماه حقوق نگیرد چی می‌خورد؟ چکار می‌کند؟ ما دیگر خسته شدیم؛ چطور است که خودشان هر ماه ۷ تا ۸ میلیون حقوق می‌گیرند، اما به کارگر که می‌رسد همان حقوق حداقلی هم داده نمی‌شود.»

Share: