اعتصاب کارگران راه آهن کرج و ورامین در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق

اعتصاب کارگران راه آهن کرج و ورامین صبح روز دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ۹۹، به دنبال فراخوان قبلی شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن، در راستای احقاق حقوق و دریافت مطالباتشان، آغاز شد.

به گزارش منابع کارگری در خط و ابنیه فنی راه‌آهن، کارگران راه‌آهن ورامین از صبح امروز (دوشنبه) دست به اعتصاب زدند و راهداران ورامین شیفت صبح را تحویل نگرفتند.

به گفته کارگران راه‌آهن ورامین، با تحویل نگرفتن شیفت صبح، اعتراض خود بی‌عملی مسئولان در برابر پرداخت نشدن دستمزد کارگران را نشان داده و گفتند:‌ «تمام رئیس‌ها را از تهران به ورامین آوردیم و کارگران اعلام کرده‌اند یا پول و یا این که سر کار نمی‌رویم؛ اگر می‌خواهید کار انجام شود بروید کارگر افغانی بیاورید.»

کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن کرج نیز به فراخوان قبلی شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن پاسخ مثبت داده و از صبح امروز (دوشنبه) دست به اعتصاب زدند.

لازم به یادآوری است که شرکت تراورس حقوق ۳ ماه کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن را پرداخت نکرده است.

کانال تلگرامی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن، گزارشی از اعتصاب کارگران راه‌آهن کرج منتشر کرده است که در آن آمده است:

«قبل از اعتصاب کارگران، زیدآبادی که به گفته خیلی از نیروهای خط راه‌آهن نمی‌شود روی وی حساب باز کرد با نیروهای خطی صحبت کرد و نتیجه‌ای نداد؛ چرا که یکسری حرف‌های تکراری تحویل کارگران داد و سر زمان اعتصاب برای بستن خط که از قبل نامه‌نگاری شده بود صحبت کرد.

از استانداری و نیروی انتظامی دخالتی صورت نگرفت تا این که محمدی از تهران رسید که وی نیز همان جملات همیشگی را برای کارگران تکرار کرد که به دنبال آن یگان ویژه رسید و با کارگران صحبت کرد.

پس از آن فرمانده یگان ویژه خطاب به محمدی گفت که کار با یک روز و دو روز حل نمی‌شود، از ریشه درستش کنید که این موضوع نیز با گفت‌وگو حل نشد.

پس از آن از نیروهای امنیت ملی نفراتی آمده و چند نفر از کارگران و رئیس و روسا را برای مناظره بردند تا ببینند ریشه از کجا است.»

با این حال اعتصاب کارگران کرج ادامه یافت، ولی نتیجه این مناظره و گفت‌وگو مشخص نشد و کارگران نیز بر عزم خود تا حل مشکلات و پرداخت مطالبات ادامه خواهد داد.

گفتنی است که نیروهای راه‌آهن اراک نیز به فراخوان قبلی اعتصاب پاسخ داده و از صبح امروز دوشنبه اعتصاب خود را شروع نمودند.

لازم به یادآوری است که کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن لرستان که از یک هفته پیش دست به اعتصاب زده بودند، تا روز یکشنبه ۲۴ اسفند ماه ۹۹، اعتصاب آنها ادامه داشت.

Share: