اعتصاب کارگران سد شوریجه و تجمع کشاورزان خوزستان و تاکسی‌داران میناب

اعتصاب کارگران سد شوریجه

براساس خبر دریافتی، کارگران سد شوریجه  سرخس روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸، در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه دستمزد عقب افتاده خود دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

مطابق این خبر، کارگران سد شوریجه سرخس از اردیبهشت‌ماه سال جاری هیچ دستمزدی دریافت نکرده‌اند و ۶ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند. این کارگران می‌گویند علاوه بر عدم پرداخت دستمزدهای‌شان، مطالبات روزمزد سال ۹۷ و هزینه ماشین‌آلات اجاره‌ای از دی‌ماه سال گذشته (۹۷) نیز پرداخت نشده است.

تجمع شماری از کشاورزان استان خوزستان

pastedGraphic.png

همچنین شماری از کشاورزان خوزستان هم‌زمان در روز چهارشنبه ۱۳ آذر، در اعتراض به عدم پرداخت غرامت ناشی از سیلاب، مقابل ساختمان سازمان جهادکشاورزی اقدام به برپایی تجمع  اعتراضی کردند.

سازمان جهادکشاورزی اعلام کرده است که حدود یک هزار و نهصد کشاورز فعال در مناطق حمیدیه، باوی، کارون و اهواز، تاکنون مطالبات ناشی از خسارات سیلاب بهار امسال خود را دریافت نکرده‌اند.

کشاورزان معترض خواستار تعیین تکلیف و پرداخت فوری خسارات با توجه به پرونده‌های تشکیل شده در سازمان جهادکشاورزی شدند. آنها می‌گویند که پرونده‌های خسارت وارده را تشکیل داده‌اند؛ ولی هنوز موفق به دریافت غرامت ناشی از سیلاب نشده‌اند.

تجمع تاکسی داران میناب در اعتراض به سهمیه پایین سوخت

از سوی دیگر جمعی از تاکسی داران میناب صبح روز چهارشنبه در اعتراض به سهمیه کم سوخت و نبود جایگاه سوخت «CNG» مقابل فرمانداری ویژه این شهرستان تجمع کردند.

رانندگان معترض نسبت به سهمیه ۲۵۰ لیتری در ماه و نبود جایگاه سوخت «CNG» اعتراض کرده و خواستار رسیدگی و حل مشکلات خود شدند.

گفتنی است در جریان این تجمع یک نفر از تاکسی داران به نمایندگی از بقیه همکاران خود با حضور در فرمانداری، مشکلات‌شان را با فرماندار در میان گذاشت؛ اما فرماندار بدون توجه به خواست معترضان، اقدام به تهدید تجمع‌کنندگان در صورت ادامه تجمع‌شان کرد.

Share: