اعتصاب کارگران شرکت اکسیر صنعت فاز ۱۳ پارس جنوبی و تجمع کارگران پیمانی صنعت نفت

اعتصاب کارگران شرکت اکسیر صنعت، در فاز ۱۳ پارس جنوبی در اعتراض به عدم پرداخت چند ماه مطالبات و حقوق‌شان، صورت گرفته و کارگران دست از کار کشیده‌اند.

اعتصاب کارگران شرکت اکسیر صنعت فاز ۱۳ پارس جنوبی در اعتراض به پرداخت نشدن چند ماه حقوق‌شان، روز چهارشنبه ۵ آذر ماه ۹۹ برگزار شد.

کارگران ضمن دست کشیدن از کار به راهپیمایی پرداخته و گفته‌اند، تا زمانی که مطالبات آنها پرداخت نشود، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانی صنعت نفت

بنا به گزارش دیگری، تجمع اعتراضی کارگران پیمانی صنعت نفت در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و دیگر وعده‌های مقامات شرکت نفت، مقابل وزرات نفت در تهران برگزار شد.

روز سه‌شنبه ۴ آذر ماه ۹۹، بیش از صد نفر از کارگران پیمانی صنعت نفت، در مقابل وزارت نفت تهران دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار عملی شدن وعده‌های داده شده از جانب مقامات وزارت نفت شدند.

این کارگران به دلیل محدودیت‌های کرونایی، به نمایندگی از سوی بیش از ۱۰۰هزار کارگر پیمانی صنعت نفت در این تجمع اعتراضی شرکت داشتند.

بنا به گفته کارگران، اکنون بیش از ده ماه از ابلاغیه اسفند ماه ۹۸ وزیر نفت می‌گذرد. ابلاغیه‌ای که قرار بود مطابق آن، طرح طبقه‌بندی مشاغل بیش از ۱۰۶ هزار نفر از نیروهای پیمانکاری صنعت نفت به اجرا درآید.

انتظار کارگران برای تحقق وعده‌های معاونت منابع انسانی

از ده ماه پیش تاکنون، این دسته از کارکنان و کارگران صنعت نفت در انتظار تحقق وعده‌ای هستند که قرار بود طرح آن از اول فروردین ماه سال ۹۹ به اجرا درآید.

اضافه بر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، قرار بود از اول فروردین ماه سال ۹۹، بیمه تکمیلی این دسته از کارکنان نیز اجرایی شود؛ اما همچنان با گذشت بیش از ۸ ماه از سال ۹۹، هنوز این موضوع نیز به مرحله اجرا در نیامده است.

بنا به گفته کارگران، براساس اعلام معاونت منابع انسانی وزارت نفت، با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، دریافتی کارگران و کارکنان صنعت نفت اضافه خواهد شد و پرداختی نیروهای پیمانکاری شاغل در فعالیت‌های مستمر غیرپروژه‌ای، به طور متوسط بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان افزایش خواهد داشت.

شایان ذکر است که پیش از این نیز در مرداد ماه سال ۹۹، کارگران صنعت نفت در میدان نفتی آزادگان دست به اعتصاب زدند.

 این اعتصاب به سرعت از طرف بقیه کارگران پشتیانی و حمایت شد و از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۹، کارگران چندین پالایشگاه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایایشان دست از کار کشیدند.

همچنین در آبان ماه ۹۹ نیز کارگران شرکت پتروشیمی فناوران ماهشهر، با بیش از ۸۰۰ کارگر و کارکنان بخش پتروشیمی، دست از کار کشیده و تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

Share: