در ادامه گسترش اعتصابات در سراسر کشور، کارگران شرکت گندله سازی مادکوش در بندرعباس نیز اعتصاب کردند

کارگران شرکت گندله سازی مادکوش در بندرعباس اعتصاب کردند. این شرکت وظیفه رساندن خوراک به شرکت فولاد هرمزگان را به عهده دارد. اعتصاب کارگران شرکت گندله سازی مادکوش در بندرعباس، در ادامه سلسله اعتصابات کارگران در هفته‌های اخیر است. با استمرار قیام در شهرهای مختلف، اعتصابات کارگری نیز در حال افزایش است. اعتصاب شرکت گندله سازی مادکوش پس از اعتصاب کارگران شرکت ذوب‌آهن اصفهان انجام می‌شود که از ابتدای هفته آغاز شده است. در ۲ هفته گذشته اعتصابات کارگری افزایش چشمگیری داشته است. اعتصابات کارگری می‌تواند شریان اقتصادی این حاکمیت را مسدود کرده و امکان سرکوب مردم را به حداقل برساند.

هفتاد و پنجمین روز خیزش سراسری

در هفتاد و چهارمین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند.

مردم و جوانان معترض در شهرهای مختلف از جمله تهران، مشهد، سنندج، کرج و… بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حکومت تظاهرات کرده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، سر دادند.

مردم تهران نیز در مناطق: پیامبر، چیتگر، هفت حوض نارمک، تهرانپارس، باغ فیض و… تظاهرات برگزار کردند. مردم تهران شعار «تهران بشه کردستان ایران میشه گلستان» و «می‌جنگیم می‌میریم ایرانو پس می‌گیریم» سر دادند.

دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف در اعتراض به سرکوب خیزش مردم و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت در صحن دانشگاه تظاهرات برپا کردند. دانشجویان در دانشگاه‌های: فنی حرفه‌ای کرمانشاه، حکیم سبزواری، هنر تهران، علامه، کردستان، صنعتی سیرجان، بهشتی، ادبیات تهران و… تظاهرات کرده و شعار «از کردستان تا تهران جانم فدای ایران» سر دادند.

اعتصاب کارگران در کارخانه‌ها در حال گسترش است.کارگران شرکت ذوب آهن اصفهان و شرکت صنعتی مرتب برای چندمین روز متوالی در اعتصاب هستند

اعتصاب کامیونداران در شهرهای مختلف آغاز شده و در بسیاری از شهرها رانندگان کامیون در حمایت از خیزش سراسری و غارتگری مقامات دولتی دست از کار کشیده‌اند. کامیونداران در شهرهای: کرمانشاه، همدان، ساوه، قروه، یزد، شهرضا، خرم‌آباد، سلفچگان، اصفهان، راوند کاشان و… در اعتصاب کامل می‌باشند. پایین آمدن تردد در بزرگراه‌ها بعد از اعتصاب سراسری کامیون‌داران کاملا مشهود است

خیزش سراسری مردم در سومین ماه خود قرار دارد. در این مدت خامنه‌ای و سایر سران حکومت تلاش زیادی کردند تا قیام را به هر صورت که می‌توانند سرکوب کنند؛ اما مردم هر بار با ورود گسترده‌تر، تلاش آنها را نقش بر‌ آب کرده‌اند. با استمرار قیام آتش زدن مراکز حکومت و مجازات نیروهای سرکوبگر افزایش چشمگیری داشته است. گسترش و تعمیق اعتراضات نشان می‌دهد، مردم عزم جزم برای تغییر این حکومت دارند. سرکوب مردم توسط نیروهای سرکوبگر تنها به رادیکال‌تر شدن اعتراضات خواهد انجامید.