اعتصاب کارگران شهرداری صیدون نسبت به یک سال حقوق عقب افتاده

روز دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۹۹، منابع کارگری در شهرداری صیدون از اعتصاب کارگران شهرداری صیدون واقع در استان خوزستان خبر دادند. این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت یک سال حقوق عقب‌افتاده خود در ساختمان شهرداری این شهر، دست به اعتصاب زدند.

کارگران شاغل در واحد پاکبانی و بهداشت فضای سبز شهرداری صیدون، حدود یک سال است که حقوق آنها پرداخت نشده است.

بیش از ۵۰ کارگر بخش‌های مختلف شهرداری صیدون ضمن اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان و وضعیت دشوار زندگی، خواستار پرداخت ۸ ماه حقوق ماهانه خود شدند.

پرسنل شهرداری صیدون شامل کارگران و کارکنان تصریح کردند که علاوه بر ۷ ماه حقوق معوقه، یک سال نیز بیمه برای ما پرداخت نشده است، اما شهردار و شورای شهر به مشکلات ما رسیدگی نمی‌کنند و هیچ کدام از وعده‌هایی که داده‌اند تاکنون محقق نشده است و مشخص نیست چه زمانی قرار است مطالبات ما را پرداخت کنند.»

کارگران افزودند: «در اعتصاب هفته گذشته شهردار قول داده بود که مشکلات آنها در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود، اما هنوز برطرف نشده است و برای دومین بار دست به اعتصاب زدیم.

کارگران در ادامه به سفر شریعتی استاندار خوزستان اشاره کرده و گفتند:‌ «دو ماه پیش غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان و نماینده ایذه و باغملک به صیدون آمده و مصوبه‌ای مبنی بر پرداخت حقوق کارگران شهرداری صیدون انجام گرفت.»

آنها ادامه دادند:

« با اینکه رسانه‌های منتسب به ایزدپناه، روی این موضوع مانور داده بودند، اما متاسفانه این مصوبه تنها روی کاغذ عملی شد و هیچ کدام از مصوبات مدیران استانی، خروجی مطلوبی به دنبال نداشت.

فرشاد نقدی، شهردار صیدون ضمن تایید عدم پرداخت حقوق این کارگران، وعده پیگیری مطالبات آنها را داده و گفت: «بیش از ۵۰ کارگر پیمانی شهرداری صیدون از دوره‌های قبل و شهردار سابق، به مدت ۷ ماه حقوق عقب‌افتاده طلب دارند.»

نقدی با اعتراف به این موضوع که تاکنون حقوق کارگران شهرداری صیدون کامل پرداخت نشده است، در ادامه افزود: «با توجه به محرومیت منطقه و درآمد کم شهرداری و حجم زیاد پروژه‌های در دست احداث، اما تاکنون نتوانستیم مطالبات کارگران را به طور کامل پرداخت کنیم.»

لازم به یادآوری است، کارگران شهرداری صیدون، در تاریخ ۱۵ آذر ماه ۹۹، با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این شهرداری نسبت به پرداخت نشدن حقوق و معوقات مزدی خود تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

Share: