اعتصاب کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به عدم دریافت هشت ماه از حقوق‌شان

کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به عدم دریافت هشت ماه حقوق خود دست به اعتصاب زدند.

از قرار معلوم کارگران شهرداری مریوان از سر ناچاری در اعتراض به عدم دریافت دستمزد در هشت ماه گذشته، دست از کار کشیدند و لاجرم امروز سطل‌های زباله خالی نشد.

این کارگران که بارها به مقامات ذیربط مراجعه کرده‌اند، با بیان اینکه دیگر حتی نان خالی هم در سفره نداریم، گفتند: «هرچه اعتراض کردیم به جایی نرسیده‌ایم، الان هشت ماه است که ما دستمزد نگرفته‌ایم، وضع ما از کولبران بدتر است؛ آنها یکباره می‌میرند، ما محکومیم به مرگ تدریجی!»

تعویق طولانی دستمزد کارگران شهرداری مریوان در حالی اتفاق افتاده است که شهرداری، کمبود نقدینگی و مشکلات مالی را علت اصلی عنوان کرده است.

این کارگران زحمتکش مانند سایر کارگران، سرما و گرما برای‌شان فرقی ندارد؛ آنها برای کسب روزی و تأمین مخارج خانواده در گرمای تابستان و سرمای زمستان همچنان تلاش می‌کنند.

اما به دلیل پاسخ نگرفتن نسبت به حقوق عقب افتاده خود در شرایط بد معیشتی به خصوص بعد از گرانی بنزین، از روی ناچاری دست به اعتصاب زدند. تعداد این کارگران حدود ۶۰۰ نفر است که از این شرایط به ستوه آمده‌اند و می‌گویند: «چگونه قرار است بی‌دستمزد زندگی کنیم؟»

کارگران شهرداری مریوان در ادامه اظهار داشتند:

«ما بارها طی این مدت به مقامات ذی‌ربط مراجعه کرده‌ایم، از اردیبهشت به بعد حقوق نگرفته‌ایم و تاکنون هر چه پیگیری و اعتراض کرده‌ایم به جایی نرسیده و پاسخی دریافت نکرده‌ایم.»

یکی از این کارگران می‌گوید: «فروردین و اردیبهشت هم فقط دستمزد خالص را دادند؛ سنوات و حق اولاد و مزایای مزدی را ندادند.»

یکی از کارگران می‌گوید: « وضع ما از کولبران بدتر است چرا که آنها مجبورند برای امرار معاش خطر را به جان بخرند و یکباره می‌میرند؛ اما ما الان هشت ماه است که دستمزدمان را دریافت نکرده‌ایم و کسی هم پاسخگوی ما نیست؛ بنابراین با این زندگی و مشکلات معیشتی بدون دستمزد و سفره‌های خالی‌مان، محکوم به مرگ تدریجی شده‌ایم.»

Share: