اعتصاب کارگران شهرداری منطقه یک اهواز در ششمین روز خود در اعتراض به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق

کارگران شهرداری منطقه یک اهواز روز چهارشنبه ۹ بهمن ماه ۹۸ ششمین روز متوالی از اعتصاب خود را در اعتراض به عدم پرداخت ۶ ماه از حقوق‌شان را برگزار کردند. آنها در این مدت از جمع آوری زباله‌ها در سطح شهر خودداری می‌کنند.

این کارگران شهرداری معترض می‌گویند که در اعتراض به عدم پرداخت ماه‌ها حقوق، عدم پرداخت حق بیمه کارگران به سازمان تامین اجتماعی و باطل شدن دفترچه‌هایشان، به اعتصاب روی آورده‌اند.

به گفته این کارگران مطالبات آنها مربوط به سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ است و شماری از این کارگران ۶ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند.این کارگران طی روزهای گذشته بارها دست به اعتراض زده بودند.

یکی از اعضای شورای شهر اهواز روز سه شنبه ۸ بهمن ماه این طلب کارگران را تایید کرد و گفت:‌ «کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه یک اهواز که تحت مسئولیت یک پیمانکار مشغول به کار هستند، دست‌کم شش ماه دستمزد پرداخت نشده دارند که مربوط به سال‌های ۹۴ و ۹۵ می‌شود.»

وی عدم ساخت و ساز و در پی آن درآمد کم شهرداری در دو سه سال گذشته را عامل عدم پرداخت مطالبات شش ماهه کارگران شهرداری، عنوان کرد.

با آنکه ایزدی از تشکیل جلسه‌ای با پیمانکار و شهردار منطقه یک اهواز سخن به میان آورد که گویا در آن مقرر شده بود که طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت، حقوق ۲ ماه از ۶ ماه کارگران را پرداخت کنند، اما همین هم تاکنون به دست کارگران نرسیده‌ است.

وی همچنینن گفته است که «شهردار منطقه یک چک صادر کرده است؛ اما پیمانکار چک‌های دیگر را هم جهت مطالبات خود قرار داده است و سه ماه حق بیمه کارگران را هم پرداخت نکرده و اکنون دفترچه بیمه کارگران باطل شده و نمی‌توانند کارهای درمانی خود را انجام دهند.»

Share: