اعتصاب کارگران فولاد جهان‌آرا در خرمشهر

در ادامه اعتصاب‌ کارگران در شهرهای مختلف ایران، کارگران شرکت فولاد جهان‌آرا اروند در خرمشهر روز پنجشنبه ۲۳ مردادماه ۹۹، دست به اعتصاب زدند.

کارگران شرکت فولاد جهان‌آرا اروند خواستار افزایش دستمزدهای خود هستند. کلیپی از اعتراض و تجمع این کارگران منتشر شده است که آنها را در حال جدل با یکی از مسئولان مرتبط با این شرکت نشان می‌دهد

شرکت فولاد جهان‌آرا اروند از سال ۱۳۹۳ در حوزه طراحی، تجهیز، احداث و بهره‌برداری از کارخانجات تولید محصولات صنایع معدنی (فلزات)، فعالیت‌های متالوژی، راه‌سازی و عملیات ساختمانی و نیز صادرات و واردات تجهیزات و مصالح فعالیت می‌کند.

فاز اول کارخانه فولاد جهان‌آرا که مسئول ساخت ورق‌های عریض می‌باشد، اکنون تکمیل شده و ۸۰ درصد فاز دوم آن باقی مانده است تا تکمیل شود. در فاز اول کارخانه ۸ هزار کارگر مشغول به کار هستند و سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم کار می‌کنند.

شایان ذکر است که روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۹، اعتصاب کارگران صنایع نفت و پتروشیمی و نیروگاه‌های برق کشور، برای سیزدهمین روز متوالی همچنان ادامه داشت و کارگران اعلام کردند که تا رسیدن به کلیه خواسته‌هایشان بر ادامه اعتصاب مصمم هستند.

از چند روز گذشته تاکنون، تماس‌ها با هدف مجبور کردن کارگران برای بازگشت به کار از سوی کارفرمایان با افزایش اندک دستمزدها شروع شده است؛ به برخی از کارگران ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق نیز پیشنهاد داده‌اند؛ اما کارگران نپذیرفته و به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.

Share: