اعتصاب کارگران معدن فولاد در سیرجان و تداوم اعتراض کارگران کارخانه شیشه قزوین

اعتصاب کارگران معدن فولاد در سیرجان

روز یکشنبه ۲۵ اسفند ماه، نزدیک به ۳۵۰۰ کارگر معدن صنایع آهن و فولاد در اعتراض به تعطیل نشدن شرکت‌های فولاد و معدن در سیرجان واقع در استان کرمان به علت شیوع بیماری کرونا، دست به اعتصاب زدند.

به گزارش دریافتی، در شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی، شمار زیادی از کارگران هیچ وسایل بهداشتی، از جمله مواد ضدعفونی‌کننده، دستکش و ماسک بهداشتی ندارند.

کارگران حتی بدون چک با تب‌سنج کار می‌کنند که می‌تواند خطرناک باشد. این کارگران وابسته به شرکت‌های صنایع فولاد آرمان‌گوهر، گوهرزمین و نگین‌پرتو هستند که زیرمجموعه شرکت فولاد گل‌گهر سیرجان می‌باشند.

تداوم اعتراض کارگران کارخانه شیشه قزوین نسبت به عدم به‌کارگیری اقدامات مقابله با کرونا

صبح روز یکشنبه ۲۵ اسفند ماه، برای دومین روز متوالی، شماری از کارگران کارخانه شیشه قزوین در اعتراض به عدم به‌کارگیری اقدامات لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تجمع کردند.

کارگران کارخانه شیشه قزوین واقع در ۲۵ کیلومتری جاده تاکستان به ابهر، با برپایی تجمع مقابل روستای فارسجین نسبت به عدم به‌کارگیری اقدامات لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اعتراض کردند.

این کارگران گفتند: «از زمان شیوع ویروس کرونا، به جای تعطیلی موقت شرکت و سایر تمهیداتی که باید توسط مدیران اتخاذ شود، همچنان شرکت فعال بوده، ایاب و ذهاب کارگران توسط اتوبوس انجام شده و یک ساعت طی مسیر، از قزوین تا فارسجین و بالعکس تبدیل به تهدیدی جدی برایشان گشته است.»

آنها افزودند:‌ «سرو غذا همچنان در سلف‌سرویس مرکزی شرکت انجام می‌شود که خود گواه بی‌توجهی مدیران به سلامت کارگران است.»

کارگران شیشه قزوین در این رابطه افزودند: «با وجود توصیه‌های نهادهای مسئول مبنی بر تعطیلی غذاخوری‌ها، کارگران همچنان در سالن غذاخوری و به صورت جمعی، غذا می‌خورند و این نشان‌دهنده بی‌توجهی مدیران به سلامت آنها است.»

کارگران افزودند: «تنها اقدامی که از سوی مسئولین بهداشت شرکت انجام شده، تب‌سنجی در اتوبوس و پیش از ورود به شرکت جهت قرنطینه موارد مشکوک به ابتلاء بوده که نهایتاً شاهد بروز تب چند نفر از کارگران بوده‌ایم.»

این کارگران روز شنبه ۲۴ اسفند ماه نیز به همین دلیل مقابل در ورودی کارخانه شیشه قزوین تجمع کردند.

Share:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *