اعتصاب کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در هشتمین روز اعتصاب سراسری کارگران

در پی اعتصاب سراسری کارگران پالایشگاه‌های نفت و پتروشیمی و نیروگاههای نقاط مختلف کشور امروز شنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۹، کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان ارومیه دست از کار کشیده و دست به اعتصاب زدند.

کلیپی از اعتصاب کارگران منتشر شده است که در آن به پرداخت نشدن چند ماه حقوق کارگران و اعتصاب کارگران اشاره کرده است.

در کلیپ آمده است: «اینجا ارومیه، ۱۸ مرداد ماه، کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه چندین ماه است که حقوق نگرفته‌اند و هیچکس سر کار نمی‌رود.»

به این ترتیب در هشتمین روز از شروع اعتصاب کارگران نفت، پتروشیمی، نیروگاه‌های و سایر مراکز صنعتی ایران به دلیل پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالباتشان، هر روز که می‌گذرد دامنه اعتصاب کارگران ایران رو به گسترش می‌رود.

بنا به خبرهای دریافتی از منابع کارگری، روز پنجشنبه ۱۶ مرداد، کارگران آذران گستر پالایشگاه سنگین قشم تا آخرین نفر دست از کار کشیدند و به اعتصاب پیوستند.

همچنین پتروشیمی هنگام همچنان تعطیل است و  کارگران پیمانکاری های قرارگاه خاتم فاز های ۲ و ۳ نیز به خانه رفتند.

این منابع کارگری می‌گویندکه پیمانکاران و کارفرمایانی که هیچگاه تلفن‌هایشان را جواب نمی‌دادند، در اقدامی عجیب به کارگران پیام‌های شیادانه داده و آنها را به سرکار دعوت می‌کنند. بعضی از آنها حتی قیمت ‌ا را بالا برده و تلاش می کنند اتحاد کارگران شکسته شود.

اما با وجود اینکه ۴ ماه حقوق پرداخت‌نشده شرکت تنش گستر در نیروگاه پارس جنوبی به حساب کارگران واریز شد اما کارگران همچنان متحد و یکپارچه از رفتن به سرکار خوداری کرده‌اند.

 شرکت صنعت پژوهان هم حقوق کارگرانش را به روز کرد تا عقب افتادگی دستمزد در این شرکت هم وجود نداشته باشد که اینها ثمره اتحاد است.

بر طبق برآورد کارشناسان سندیکایی تا روز جمعه ۱۷ مرداد، بیش از ۵ هزار کارگر در اعتراض به حقوق‌های عقب افتاده و حقیرانه دست از کار کشیده‌اند.

Share: