اعتصاب کارگران و کارمندان اداره آبفا ماهشهر و اعتراض کارگران شرکت‌های زیر مجموعه نفت

اعتصاب کارگران و کارمندان اداره آبفا ماهشهر

شماری از کارمندان و کارگران اداره آبفا ماهشهر در پی عدم پرداخت چندین ماه دستمزد معوقه خود، مقابل این اداره دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته کارمندان و کارگران اداره آبفا ماهشهر ۴ ماه است که مسئولان اداره آبفا بندر ماهشهر به بهانه‌های مختلف از جمله نبود اعتبار از پرداخت ۴ ماه دستمزد پرسنل این اداره خودداری می‌ورزند.

آنان همچنین می‌گویند علاوه بر دستمزد عقب افتاده، حق بیمه نیروهای رسمی ۴ ماه و نیروهای پیمانکار ۸ ماه است که پرداخت نشده است.

بندر ماهشهر  از نظر وسعت و جمعیت سومین شهرستان بزرگ استان خوزستان محسوب می‌شود و با توجه به میزان ارتفاع آن از سطح دریا مشکلات زیادی در زمینه دفع آبهای سطحی دارد. بنابراین در حال حاضر از مشکلات شهرستان بندر ماهشهر مشکل آب شرب نامناسب، فاضلاب و دفع آب های سطحی است.

حل و فصل همه این مشکلات به مدیریت کارآمد تمام‌وقت و مجرب نیاز دارد. برای این منظور، قبل از هرچیز بایستی مطالبات کارگران و کارمندانش را پاسخ گفت تا آنها بتوانند با ذهنی آسوده به کارشان بپردازند.

اعتراض کارگران شرکت‌های زیر مجموعه نفت

همچنین روز دوشنبه ۶ آبان‌ماه ۹۸، شماری از کارگران زیرمجموعه وزارت نفت، نسبت به انعقاد «قراردادهای حجمی» اعتراض کردند.

این کارگران معترض می‌گویند: «بر خلاف صورتجلسه هشتم مردادماه ۹۸ کمیسیون اجتماعی مجلس که مقرر شده بود روند حجمی نمودن قراردادهای تامین نیروی انسانی متوقف شده و قراردادهای جدید نیز به روال سابق برگردند؛ اما اکنون برخی پالایشگاه‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه نفت، قصد دارند قرارداد جدید تعمیرات خود را به صورت حجمی منعقد کنند.»

کارگران در ادامه گفتند: «معمولا وقتی قراردادهای تعمیرات به صورت حجمی منعقد می‌شود، دستمزد کارگران با ماه‌ها تاخیر پرداخت می‌شود و نسبت به سایر حقوق کارگران نیز بی‌توجهی می‌شود.»

Share: