کارگران پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی عسلویه در اعتراض به رسیدگی نشدن به خواسته‌هایشان اعتصاب کردند

کارگران پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه اعتصاب کردند. این اعتصاب در اعتراض به رسیدگی نشدن به خواسته‌هایشان برای طبقه بندی مشاغل و مشکلات معیشتی می‌باشد. تاکنون هیچ مقام و مدیری در این مجتمع، پاسخ مشخصی به خواسته‌های کارگران نداده است. اعتصاب کارگران در مجتمع گاز پارس جنوبی عسلویه در ادامه اعتراضات ۱۹ آبان کارگران رسمی نفت است. مقامات حکومتی به جای پاسخ دادن به خواسته‌های کارگران اعتصابی در عسلویه اقدام به سرکوب و دستگیری و اخراج آنها کرده‌اند.

در این رابطه کارگران آزادیخواه عسـلویه با انتشار اطلاعیه‌ای از تلاش مقامات دولتی و امنیتی برای سرکوب کارگران پرده برداشتند. در قسمتی از این اطلاعیه آمده است:

«در چند روز گذشته، مقامات دولتی علاوه بر اخراج و دستگیری کارگران اعتصابی اقدام به وارد کردن نیرو‌های سرکوبگر برای مقابله با کارگران در عسـلویه و کنگان کرده‌اند. کارگران آزادیخواه عسـلویه، ضمن اعلام حمایت از اعتراضات سراسری مردم، اقدامات امنیتی را محکوم به شکست دانسته و بر پیروزی این مبارزات تاکید می‌کنند.

بنا به گزارش‌ها، در پی اعتصاب کارگران پتروپالایش کنگان، عوامل سپاه و اطلاعات کنگان در هماهنگی با مدیرعامل این مجموعه، در ‌هراس از اعتراضات کارگران و با ایجاد فضای امنیتی، نیروهای امنیتی و سرکوبگری را که در سرکوب اعتراضات اخیر شهرستان جم و کارگران عسـلویه شرکت داشته‌اند، در هتل خلیج فارس کنگان، اسکان داده‌اند تا در صورت بروز هرگونه حرکت اعتراضی توسط کارگران فوراً وارد عمل شوند. همچنین در فازهای ۱۵ و ۱۶ نیز نیروهای امنیتی را با هدف کنترل و سرکوب اعتراضات در نمازخانه‌های این دو فاز مستقر کرده‌اند.»

در ادامه خیزش سراسری مردم ایران اعتصابات کارگری نیز در حال گسترش است. در حال حاضر بسیاری از کسبه بازار در اعتصاب به سر می‌برند. ادامه اعتصابات کارگری می‌تواند به شریان اقتصادی حکومت و دستگاه سرکوب آن ضربه جدی وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *