اعتصاب کارگران پتروشیمی رازی

اعتصاب کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و عدم پرداخت مطالبات و وعده‌های توخالی مسئولین در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این، کارگران خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده بودند، اما با وجود وعده‌های داده شده از طرف مسئولین عملی نشد.

ظهر روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۹۹، کارگران پتروشیمی رازی، واقع در سایت پنج منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت نشدن مطالبات و وعده‌های توخالی مسئولان دست از کار کشیدند و با تجمع مقابل ساختمان اداری این شرکت مانع از ورود و خروج کارگران این مجتمع شدند.

pastedGraphic.png

بنا به گزارشات منابع کارگری در مجتمع پتروشیمی رازی، در پی این اعتراض و اعتصاب کارگران بخش‌های مختلف این مجتمع، نماینده دادستان در این شرکت، در جمع کارگران معترض حضور پیدا کرد.

کارگران مجتمع پتروشیمی رازی، که در این تجمع و اعتصاب شرکت کرده بودند، گفتند: «در ادامه اعتراضات خود، از احمدی دشتی مدیرعامل پتروشیمی رازی به صورت حقوقی شکایت کرده‌اند.»

کارگران و کارمندان پتروشیمی رازی که طی ماه‌های گذشته اعتراض خود را به شیوه‌های مختلف بیان کردند، پس از به نتیجه نرسیدن این اعتراض‌ها،  با تنظیم شکایت از مدیرعامل، حق خود را از مراجع قانونی دنبال می‌کنند.

بنا به این گزارش، کارمندان رسمی پتروشیمی رازی که از سال‌ها پیش سهام‌دار این مجتمع بوده‌اند، در تمام این سال‌ها میزان دریافتی بسیار ناچیز از حق سهم خود داشته و عدم شفاف‌سازی مبلغ سهام‌شان در طول این سال‌ها، باعث اعتراض آن‌ها شده است.

شکایت کارگران و کارکنان رسمی پتروشیمی رازی، که از طریق وکیل آنها در حال پیگیری است، می‌تواند شروع بررسی حدود دو دهه سوءمدیریت احمدی دشتی در پتروشیمی رازی باشد.

گفتنی است که اعتصاب کارگران پتروشیمی رازی که از شرکت‌های پتروشیمی تحت مالکیت شرکتی با اهلیت ترکیه می‌باشد، در حالی روز چهارشنبه صورت گرفت که پیش از این نیز با اعتراضات از طرف کارگران مواجه شده بود، اما مسئولین شرکت پاسخگوی خواسته‌های آنها نبوده و وعده‌های داد شده محقق نشده بود.

لازم به یادآوری است که شرکت پتروشیمی رازی، در جریان اجرای اصل خصوصی در بهمن سال ۸۶، به کنسرسیومی متشکل از شرکت سهامی گوبرفابریقالاری ترک آمونیم (گوبره‌تاش)، شرکت انرژی گاز آسیا و شرکت شقایق سازه رنگین واگذار شد.

Share: