اعتصاب کارگران پتروشیمی فناوران ماهشهر نسبت به وعده‌های انجام نشده

اعتصاب کارگران واحدهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی فناوران ماهشهر در اعتراض به وضعیت نابسامان شغلی و رفع تبعیض نسبت به عرضه خدمات شغلی و ردیف‌های استخدامی خود در حالی صورت می‌گیرد که به رغم درخواست‌هایشان با وعده‌های انجام نشده و عملی نشدن خواسته‌هایشان مواجه شدند.

بنا به خبر دریافتی، صبح امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۹۹، اعتصاب کارگران واحدهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، در اعتراض به پایین بودن حقوق و نابرابری مزایا دست به اعتصاب زده و در محوطه شرکت تجمع کردند.

به گفته یکی از کارگران معترض،  کارگران اعتصابی با تجمع در محوطه شرکت از مدیران  پتروشیمی  خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان شغلی و رفع تبعیض نسبت به وضعیت خدمات شغلی و ردیف‌های استخدامی خود شدند.

این کارگر معترض در توضیح علت اعتراض کارگران اعتصابی گفت که در پتروشیمی فناوران بیش از ۸۰۰ کارگر به کار اشتغال دارند که با عنوان‌های قراردادی متفاوتی به کار گرفته شده‌اند.

وی در ادامه گفت که وجود تفاوت در عرضه خدمات به کارگران، باعث شکاف عمیق‌ در ارائه خدمات و حقوق و مزایا به آنها شده است.

به گفته این کارگر، در چنین شرایطی می‌بینیم در حالیکه چند کارگر در یک واحد و کنار هم کار می‌کنند اما برخی با حقوق و مزایای کافی و نیروی دیگر حتی از خدمات اولیه رفاهی محروم است.

دزدی و اختلاس‌های کلان توسط بالاترین مقامات و مدیران وابسته به آنها در شرکت‌های پتروشیمی و تاخیر در پرداخت دستمزدها که عموم واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها را شامل می‌شود، یکی از دلایل اعتصاب کارگران در کارخانه‌ها و واحدهای مختلف تولیدی از جمله کارخانجات پتروشیمی است.

عصر جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایفاد نیوز نوشته است، پیش از این مدیران این شرکت با سندسازی وتاسیس شرکتهایی بر روی کاغذ به همراه چند نفر از وابستگان خود اقدام به تخلفات گسترده مالی کرده بودند.

لازم به ذکر است که شرکت پتروشیمی فناوران از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا»، بزرگترین تولیدکنندگان متانول در ایران است.

یاد‌آوری می‌شود که روز ۳۱ شهریور ماه سال جاری، اعتراضات سراسری کـارگران و ازجمله اعتصاب ۴۰ روزه کـارگران پیمانکاری جوشکار و پایپینگ در پتروشیمی سبلان، همراه با دیگر کـارگران نفت و گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌های برق، کارفرمایان را در بیشتر سایت‌ها وادار به عقب‌نشینی و برآورده کردن خواسته‌هایشان کرد.

Share: