کسبه و بازاریان شهرهای مختلف ایران، روز چهارشنبه ۲۵ آبان و در دومین روز از اعتصاب‌های سراسری در امتداد خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی، مغازه‌های خود را تعطیل کردند. پیش از این، فراخوان‌های هماهنگ دعوت به اعتصاب، برای سومین سالگرد آبان خونین ۹۸ منتشر شده بود.

روز چهارشنبه، کارگران ذوب‌آهن اصفهان برای دومین روز دست به اعتصاب زدند.

شماری از کسبه در بازار بزرگ تهران، خیابان‌های شوش، فلسطین، نازی‌آباد، شهران و منوچهری تهران، شهرهای مشهد، زنجان، بهبهان، سنندج، پیرانشهر، بوکان، سقز، مریوان، رشت، بندرعباس، اهواز، اصفهان و شاهین‌شهر، مهاباد، شیراز، کرمان، آباده، بابل، کرمانشاه، اراک، خرم‌آباد و … مغازه‌های خود را بستند.

اعتصاب واحدهای صنعتی

بر اساس گزارش‌ها، گروهی از کارکنان شرکت پتروشیمی جم واقع در عسلویه، دست از کار کشیدند.

کارگران ذوب‌آهن اصفهان هم که از روز سه‌شنبه دست از کار کشیده بودند، روز چهارشنبه نیز به اعتصاب خود ادامه دادند.

تهران

کسبه بازار بلورفروشان در منطقه شوش تهران پس از بستن مغازه‌ها و پیوستن به اعتصابات سراسری، تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» را فریاد زدند.

اعتراض‌ها در کامیاران بعد از کشته شده فواد محمدی

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که گروه بزرگی از شهروندان شهر کامیاران در استان کردستان، در اعتراض به کشته شدن فواد محمدی، در روز چهارشنبه تجمع کرده‌اند.

فواد محمدی از معترضانی است که به گفته سازمان حقوق بشر ایران، شامگاه سه‌شنبه، ۲۴ آبان، هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

شبکه حقوق بشر کردستان نیز گزارش داده که وضعیت شهر کامیاران پر تنش است.

این نهاد مدافع حقوق بشر ویدئوهایی منتشر کرده که در آن صدای گلوله شنیده می‌شود.

بر اساس این گزارش در کامیاران، نیروهای پلیس ضد شورش و بسیج با مردم معترض درگیر شده‌اند.

استان مازندران: تنکابن، آمل، قائم شهر

مردم در تنکابن (شهسوار) استان مازندران، شبانه به خیابان آمده و با برپا کردن آتش، برخی مسیرها را مسدود کردند.

مردم در قائم شهر نیز در تجمعات شبانه آتش روشن کرده و شعارهای اعتراضی دادند.

ویدیویی دیگر، مردم آمل در مازندران را نشان می‌دهد که تجمع شبانه برگزار کردند و فریاد «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

استان گیلان: رشت

مردم در گلسار رشت از استان گیلان شبانه به خیابان آمده، با برپا کردن آتش برخی مسیرها را مسدود کردند و شعارهایی چون «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر دادند.

ذوب‌آهن اصفهان چهارشنبه ۲۵ آبان
شعارها: «کارگر میمیرد، ذلت نمی‌پذیرد»

«دزدی هاتون کم بشه مشکل ما حل میشه»

فواد محمدی دیشب در جریان قیام در شهر کامیاران به ضرب گلوله‌ی مامورین جمهوری اسلامی کشته شد

 فواد محمدی امشب در جریان قیام در شهر کامیاران به ضرب گلوله‌ی مامورین جمهوری اسلامی کشته شد. خانواده او برای بازپسگیری او پیکر فرزندشان مقابل بیمارستان سینا در کامیاران تجمع کردند، اما نیروهای سپاه پاسداران این بیمارستان را محاصره کرده و از تحویل پیکر او خودداری می‌کنند. در پی تیراندازی نیروهای سرکوبگر به سوی خانواده‌ی فواد محمدی، چند عضو این خانواده مجروح شده‌اند. فواد دارای دو فرزند بود.

آقای بیرانوند دروازه بان تیم‌ملی، هم‌طایفه‌ایت سام_بیرانوند رو به خاطر شعار نویسی کشتند 

سام_بیرانوند(سپهر)، جوان معترض ۲۰ ساله‌ای که با گلوله ماموران حکومت، ۱۸ آبان در خرم‌_آباد کشته شد. ماموران در مسیر و جاده منتهی به آرامگاه سام(سپهر) بیرانوند، به معترضان حمله کردن

کشته‌ شدن دو تن از معترضان در سنندج

منابع خبری گزارش می‌دهند که دو شهروند اهل سنندج به نام های عیسی بیگلری و زانیار الله مرادی در جریان اعتراضات این شهر کشته شده اند.

درگیری در شیراز

‌ویدیوهایی به دست بی‌بی‌سی رسیده و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که لحظاتی پس از برخورد یک وانت با نیروهای امنیتی را در شیراز نشان می‌دهد.یک شاهد عینی  گفته است که پس از این برخورد، وانت به جدول برخورد کرد و قابل حرکت نبود. او گفت که راننده وانت دستگیر شده است.محل این ویدیوها شیراز معالی اباد، میدان احسان و زمان آنها ۲۴ آبان است.

«صدای آژیر» در چیتگر تهران؛ «زمان انقلاب فرا رسیده»

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد در محله چیتگر تهران از بلندگو، یک پیام «هشدار وضعیت قرمز» پخش می‌شود و پس از آن صدای آژیر به گوش می‌رسد. این پیام می‌گوید: «این یک هشدار وضعیت قرمز است. زمان انقلاب فرارسیده است.» شامگاه ۲۴ آبان ویدیوی دیگری منتشر شد که پخش پیام مشابهی از بلندگو در آن شنیده می‌شد. محل آن ویدیو قائمشهر عنوان شد.

در این منطقه پیشتر نیروهای امنیتی با بلندگو مردم را تهدید کرده بودند.

اعتراضات در دورود

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع معترضان را در میدان فرمانداری دورود نشان می‌دهد. در این تجمع اعتراضی که امشب سه شنبه، ۲۴ آبان، برگزار شده، صدای تیراندازی ماموران شنیده می‌شود

اعتراضات در همدان؛ درگیری پلیس با معترضان در نخستین روز سالگرد آبان

‌ویدیوهای منتشر شده از اعتراض‌های امشب ۲۴ آبان در همدان حاکی از حضور صدها معترض در خیابان و تیراندازی ماموران امنیتی است.شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور در خیابان بوعلی و میدان دانشگاه همدان شنیده می‌شود.در این ویدیو یکی از ماموران با شاتگان از فاصله نزدیک پیاپی به سمت معترضان شلیک می‌کند و در ویدیویی دیگر دو مامور یک بازداشتی را کتک می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *