اعتصاب گسترده کارگران مناطق اقتصادی و پتروشیمی و کارکنان شرکت نفت و گاز در جنوب ایران

از صبح روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۹، کارکنان و کارگران مناطق اقتصادی و پتروشیمی و همچنین پالایشگاه پارسیان و پتروشیمی لامرد و پالایشگاه آبادان و پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا اعتصاب کردند.

اعتصابات گسترده‌ای که از صبح امروز از طرف کارگران و کارکنان پالایشگاه آبادان، پالایشگاه پارسیان، پتروشیمی لامرد و پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان آغاز شده، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا است و کارگران مصمم هستند تا رسیدن به خواسته‌هایشان، به اعتصاب ادامه دهند.

اعتصاب و دست از کار کشیدن کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم – شنبه ۱۱ مرداد 

اعتصاب کارگران و کارکنان پالایشگاه پارسیان لامرد شنبه ۱۱مرداد  ۹۹اعتصاب کارکنان و کارگران در پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان

اعـتصاب و تجمع اعتراضی در پالایشگاه آبادان بخاطر عدم پرداخت حقوق و مزایا، شنبه ۱۱مرداد

کارگران و کارکنان مناطق اقتصادی و پتروشیمی در جنوب ایران، در شرایطی دست به اعـتصاب گسترده و سراسری زده‌اند که آنها از کم‌ترین حقوق و مزایا برخوردارند و همان حداقل حقوق‌شان نیز به موقع پرداخت نمی‌شود. از سوی دیگر، این روزها کار در دمای هوای بالای ۵۰ درجه، امان و توان را از کارگران این مراکز تولیدی گرفته است.

طی روزهای گذشته، علی‌رغم هشدار نسبت به وضعیت گرمای هوا و کم کردن ساعات کار در شرکت و پالایشگاه‌ها، اما کارگران تمام روز مشغول به کار بودند. به همین دلیل در روزهای گذشته گرمازدگی منجر به مرگ یک کارگر تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندر ماهشهر شد.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۸ مرداد ماه نیز پرسنل نفتی آزادگان شمالی در اعتراض به پائین بودن دستمزد خود، دست به تجمع و اعـتصاب زدند.

Share: