اعدام دو زندانی در استان چهارمحال و بختیاری

سحرگاه امروز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۹۸، حکم اعدام دو متهم از جمله یک زندانی ۸۱ ساله، که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند در استان چهارمحال و بختیاری به اجرا درآمد.

هرانا، به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، دو زندانی با اتهام “قتل” در استان چهارمحال و بختیاری اعدام شدند.

عبدالرضا علی‌محمدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: “یکی از زندانیان با نام «خ.غ» ۸۱ ساله و از اهالی شهرستان بروجن است که حکم وی در سال ۱۳۹۶ صادر شده بود”.

علیمحمدی، افزود: “دیگری هم با نام «ع.غ» جوان ۳۱ ساله از اهالی شهرستان خانمیرزا است که حکم او در سال ۱۳۹۲ صادر گردیده بود”.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

Share: