اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل از آدم فروشی و کار اجباری در آمریکا ابراز نگرانی کردند

نماینده چین به نمایندگی از گروهی کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل 17 سپتامبر در جلسه گفتگوی اعضا با گزارشگران ویژه مساله برده داری معاصر شورا، از مسائل آدم فروشی و کار اجباری در آمریکا ابراز نگرانی کرد.

جیانگ ژوی سفیر اعزامی چین به دفاتر سازمان ملل در ژنو در جلسه فوق که در  چارچوب چهل و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو برگزار شد، به نمایندگی از گروهی کشورهای عضو شورای بیانیه ای صادر و سخنرانی کرده و در آن از آدم فروشی و کار اجباری در آمریکا ابراز نگرانی کرد.

او گفت آمریکا در تاریخ نظام برده داری را در پیش گرفته و دست به تجارت برده ها زده اما امروز همچنان یکی از کشورهای دارای بیشترین موارد آدم فروشی و کار اجباری به شمار می آید.

«جیانگ» اظهار کرد هر سال نزدیک به 100 هزار نفر برای انجام کارهای اجباری از خارج از آمریکا به آن کشور وارد و فروخته می شوند و در حال حاضر نیز در آمریکا دست کم 500 هزار نفر مثل برده مظلوم هستند.

او خبر داد تعداد زیادی کودکان در آمریکا نیز مشغول کار کشاورزی هستند که بسیاری از آنها این کار را از 8 سالگی شروع کرده اند.

سفیر اعزامی چین به دفاتر سازمان ملل در ژنو همچنین خبر داد در آمریکا هر سال 240 هزار تا 325 هزار نفر از زنان و کودکان هدف ازار جنسی قرار می گیرند و سرنوشت این دسته از کودگان طوری دردناک است که پس از فروخته شدن و آزار جنسی هدف قرار گرفتن، به طور متوسط فقط برای مدت 7 سال می توانند عمر کنند.

او دلیل اصلی رشد موارد گسیخته موارد آدم فروشی و کار اجباری در آمریکا را چشمپوشی دولت آمریکا از آن دانست. او توضیح داد: جریان «برتری سفیدپوستان» به همراه تبعیض علیه مهاجران، زنان، کودکان، اقلیتها و پدیده های فقر، تجارت مواد مخدر و از کنترل خارج شدن اسحله در آمریکا باعث پدیده برده داری معاصر آمریکا شده اند.

او تاکید کرد: آمریکا یگانه کشور دنیا است که هنوز کنوانسیون حقوق کودکان سازمان ملل را تصویب نکرده است؛ آمریکا نیز هنوز کنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان را به تصویب نرسانده است که این دو نیز به پدیده کار اجباری در آمریکا دامن زده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *