اعلام تقدیر و تشکر از تجمع کنندگان در تهران

تجمع امروز در مقابل وزارت دادگستری برای تاکید بر خواسته خلع ید از بخش خصوصی فاسد و جنایتکار هفت تپه، به واقع برگ پرافتخاری در تاریخ مبارزات مشترک کارگران هفت تپه، دانشجویان، کارگران و بازنشستگان در خارج از خوزستان بود. 

بر اساس اخبار و گزارشات دریافتی و بر خلاف تصویر یک جانبه و تعدادی گزارشات شیطنت آمیز توسط برخی منابع خاص، تعداد زیادی از تجمع کنندگان از میان اقشار مختلف و مستقل از دانشجویان و بازنشستگان، معلمان و کارگران بوده اند. درست است که رسانه های نزدیک به یک طیف معین، بیشتر، تجمع هم طیفی های خود را پوشش دادند اما بر اساس تصاویر دریافتی دیگر و اخبار موجود، دست کم بیش از نیمی از جمعیت تجمع کننده از اقشار دیگر و طیف های مستقل، منجمله فعالین کارگری، دانشجویان مستقل و بازنشستگان بودند. این اقشار مستقل حاضر در تجمع اجازه ندادند که صدای آنها توسط یک طیف معین، حذف بشود و شعارهای مستقل خود را سر دادند. متاسفانه با خبر شدیم که البته تعدادی از این عزیزان پس از اتمام تجمع، بعدا با بازجویی و تهدید نیروهای امنیتی مواجه شده اند.

ما کارگران هفت تپه از صمیم قلب این همراهی شما عزیزان را در ذهن و دل و جان خود حفظ خواهیم کرد. از شما عزیزان تشکر میکنیم که به راستی نشان دادید اتحاد و آگاهی راه اتصال مطالبات مشترک و برحق همه ماست.

واقعیت این است که امروز حول مساله هفت تپه افراد زیادی تجمع کردند که همگی سیاست خصوصی سازی را به باد انتقاد گرفتند. سیاستی که روزگاری کسی حتی جرات نمیکرد درباره آن زبان به نقد بگشاید و همکاران ما برای نقد به همین خصوصی سازی چه زجرها و شکنجه ها کشیدند! اما امروز به همت مبارزه مشترک کارگران هفت تپه و دیگر نقاط تولید و خدمات، ما علیه همین سیاست خصوصی سازی با صدای رسا شعار میدیم. این تجمع و شعار دادن علیه سیاست های نولیبرالی و علیه خصوصی سازی، یعنی این آیه مقدس مناسبات سرمایه داری، خود یک دستاورد برای جنبش کارگری است که موفق شده است یکی از مطالبات طبقاتی خود را به درجات بیشتری به سطح علنی جامعه بکشاند.

تلاش ما برای رساندن عمق این مبارزه طبقاتی به مسایل بنیادین دیگر و تا همراه کردن طیف های مختلف دیگر ادامه خواهد داشت. در هر حال اما تا همینجای کار، تجمع امروز در مقابل وزارت دادگستری که بنا به فرخوان ما انجام شده بود پیروزی بزرگی برای همه ما است. 

بدینوسیله از  همه عزیزانی که برای تاکید بر یکی از مهم ترین مطالبات برحق و مستقل و طبقاتی کارگران هفت تپه( لغو خصوصی سازی) تجمع کردند تشکر میکنیم و دست شما را به گرمی میفشاریم. ما کارگران هفت تپه در مبارزه شما عزیزان علیه نابرابری و مناسبات سرمایه داری، خود را شریک میدانیم و خوشحالیم که امروز رشته پیوند ما در خوزستان با عزیزان دیگری در نقاط دیگر قوی تر و جدی تر شد. پیروزی از آن ماست زیرا که متحدیم ! به زودی جشن پیروزی را مشترکا برگزار خواهیم کرد و به سوی هدف های دیگری نشانه خواهیم رفت!

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف

چهارشنبه – ۳ دی ۱۳۹۹

:arrow_up: اعلام تقدیر و تشکر از تجمع کنندگان در تهران برای لغو خصوصی سازی در هفت تپه

#شعار های پیشنهادی برای #تجمع حمایتی:

بخش خصوصی بشه زودتر ابطال / مرگ بر این شیوه ی نولیبرال

مرگ بر این اصل خصوصی سازی / جنایت و فقر و دسیسه بازی

خلع ید مختلسین اوباش / اسدبیگ و رستمی و حامیاش

دولت، مجلس قضائی – جمع کن خصوصی سازی

حامی هفت تپه ی سرفرازیم / با خواسته ی کارگرش همسازیم

تهدید، وعده، وقت کُشی – بسه کارگر کُشی

لغو خصوصی سازی – خواسته اصلی ماست

: مفسد اقتصادی – حبس ابد، خلع ید

اسدبیگ و رستمی- حبس ابد، خلع ید

معلم و دانشجو و کارگر / علیه ظلم متحدند در سنگر

فرزند کارگرانیم / کنارشان می مانیم

مرگ بر ستمگر – درود بر کارگر

از هفت تپه تا تهران / اتحاد کارگران

نان، کار، آزادی – اداره شورایی

: نان، کار، آزادی – شادی، رفاه، آبادی

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *