اعلام حمایت انجمن صنفی معلمان کردستان و مریوان از اعتصاب سراسری

انجمن صنفی معلمان کردستان و مریوان روز ۹ خرداد ۱۴۰۰، با انتشار بیانیه‌ای از اعتصابات کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت حمایت نمودند. در بیانیه منتشر شده آمده است که اعتراضات رایج، یکی از موفق‌ترین اعتراضات کارگری سال‌های اخیر است و باید حمایت گردد.

انجمن صنفی معلمان کردستان و مریوان که خود را همدرد کارگران صنعت نفت می‌دانند، در بیانیه خود آورده‌اند:

«آیا مطالبه افزایش دستمزدها خواسته ناحقی است؟ امنیت شغلی و برچیده شدن دست شرکت‌های پیمانکاری و برخورداری از بیمه‌های حمایتی مگر خواسته زیادی می‌باشد؟ برخورداری از حمایت‌های درمانی و بهداشتی و ۱۰ روز مرخصی در قبال ۲۰ روز کار مشقت‌آور حق این کارگران است.

پاسخ کارگران دستگیری و زندان نیست

در بیانیه منتشره معلمان کردستان و مریوان اضافه شده است که دیر زمانی است که زندگی فلاکت‌بار مردم ایران با بی‌توجهی حاکمیت روبرو شده است. در تمامی سال‌های گذشته، پاسخ کارگزارن حکومتی به خواسته‌ها و مطالبات معترضین، احضارهای گسترده، بازداشت، زندان و اخراج بوده است. بدلیل همین سیاست‌های سرکوبگرانه و ظالمانه است که کارگران پیمانی صنعت نفت کشور، از روز ۲۹ خرداد به چنین کمپینی دست زده‌اند. کمپین بیست ـ ده جهت دست‌یابی به مطالبات حقه کارگران پیمانی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است. این کمپین در طول هفته گذشته با حمایت گسترده در شهرهای مختلف کشور روبرو شده است. هم‌ اکنون کارگران بسیاری در شهرها و استان‌های مختلف کشور به این کمپین پیوسته و خواهان رسیدگی به حقوق خود هستند.

مسئولین صدای کارگران محروم را بشنوند

انجمن صنفی معلمان کردستان و مریوان، همبستگی خود را با کارگران اعتصابی صنعت نفت اعلام داشته و از خواسته‌های برحق آنان حمایت می‌نمایند. دولت و مسئولان مربوطه باید صدای برحق این کارگران محروم را شنیده و به آن پاسخ دهند. انجمن صنفی معلمان کردستان و مریوان.

  • حمایت بیش‌از ۲۰ تشکل‌ کارگری جهان و صدها شخصیت‌ از اعتصابات سراسری کارگران صنعت نفت + فیلم
  • حمایت کارگران فولاد اهواز از اعتصابات سراسری کارگران صنعت نفت اعلام کردند

لیست مراکز و مناطق اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت و گاز ایران – کمپین ۱۴۰۰

pastedGraphic.png
Share: