ایالات متحده تلفات واقعی زرادخانه خود را به دلیل کمک نظامی به اوکراین فاش کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از “نشنال ریویو”، گرگ هیز، مدیر عامل مجتمع نظامی-صنعتی ایالات متحده ریتون اظهار داشت که به دلیل ارسال اسلحه به اوکراین ایالات متحده یک انبار از MANPADS و Javelin ATGM را که برای چندین سال طراحی شده بود، از دست داده است.

وی در ارزیابی درگیری اوکراین گفت: ” مشکل این است که در ماه های اول درگیری، منابع زیادی مصرف شد. ما تولید 13 سال استینگر و 5 سال تولید Javelin را در این درگیری از دست دادیم. موضوع تامین مجدد بسیار حاد است، با توجه به اینکه پنتاگون از سال 2004 تاکنون خریدی ازMANPADS انجام نداده است”.

ستون نویس جیمی کوین گزارش داد که واشنگتن 5500 جاولین و 1400 استینگر به عنوان کمک نظامی به اوکراین فرستاد و ریتون برنده مناقصه 624 میلیون دلاری برای تکمیل مهمات ارتش شد.

کریستینا ورموت، وزیر ارتش ایالات متحده، در جریان مجمع دفاع ملی ریگان افزود که پنتاگون قراردادهای زیادی به ارزش بیش از شش میلیارد دلار برای تکمیل مهمات تخلیه شده به دلیل حمایت از اوکراین به امضا رسانده است.

با این حال، تلاش پنتاگون برای افزایش تولید تسلیحات در وضعیت نامشخصی قرار دارد. به گفته نویسنده، این به دلیل نوع سیاستی است که جمهوری‌خواهانی که اکثریت کرسی‌های مجلس سنا را به دست آورده‌اند، در قبال اوکراین دنبال می‌کنند.