اقتصاددان مشهور آمریکایی که بحران سال 2008 را پیش بینی کرده بود، اعلام کرد که در واقع جنگ جهانی سوم در حال آغاز شدن است

“نوریل روبینی”، اقتصاددان آمریکایی که بحران سال 2008 را پیش بینی کرده بود، در مصاحبه با اشپیگل گفت: “جنگ جهانی سوم در واقع در حال آغاز شدن است”.

به عقیده وی، اقدامات درگیرانه جهانی در فضای مجازی و در اوکراین شکل گرفته است. وی خاطرنشان کرد: “مشاوران امنیت ملی نسبت به مداخله ناتو در درگیری در اوکراین ابراز نگرانی می کنند، اختلافات شدیدی بین ایران و اسرائیل مشاهده می شود و دولت بایدن رئیس جمهور آمریکا انتظار دارد چین به زودی به تایوان حمله کند”.

روبینی در مورد شرایط اقتصادی نیز خاطرنشان کرد که منطقه یورو در حال حاضر “در رکود” است و اوضاع در بریتانیا “بد” است. وی همچنین اضافه کرد که آمریکا در موضوع همکاری اقتصادی با چین، اروپا را تحت فشار قرار می دهد.

این اقتصاددان به یاد می آورد که در دوران کودکی خود در دهه 1970، لازم نبود “نگران جنگ بین قدرت های بزرگ یا زمستان هسته ای باشد.”

پیش از این، احمد حاج علی، ستون نویس نیز، نشانه ای از آغاز جنگ جهانی سوم توسط ایالات متحده را داده بود. به عقیده وی، استقرار لشکر 101 هوابرد آمریکا به نام “عقاب‌های فریاد” در شرق اروپا که 4700 سرباز آن به بهانه شرکت در “تمرین‌های نظامی بی‌سابقه” در آنجا مستقر هستند، حکایت از آغاز یک درگیری جهانی دارد.