رای دادگاه الهام افکاری صادر شد. طبق گزارش‌های منتشر شده، الهام افکاری از سوی دادگاه انقلاب شیراز «به اتهام قصد ایجاد اخلال و ناامنی از طریق مشارکت در فراخوان‌های معاندین نظام در فضای مجازی به ۵ سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور و منع از فعالیت در فضای مجازی به مدت دو سال» محکوم شده است.

به گزارش هرانا، تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران با انتشار گزارشی از محکومیت الهام افکاری، توسط دادگاه انقلاب شیراز خبر داد.
در این گزارش، که به خانم افکاری با اختصار الهام. الف اشاره شده آمده است که او به اتهام “قصد ایجاد اخلال و ناامنی از طریق مشارکت در فراخوان‌های معاندین نظام در فضای مجازی” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور و منع از فعالیت در فضای مجازی به مدت دو سال محکوم شده است.

الهام افکاری در تاریخ ۱۹ آبان ماه بازداشت شد و پس از انتقال به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در شیراز دست به اعتصاب غذا زد. وی اکنون در زندان عادل آباد شیراز بسر میبرد.

در زمان بازداشت خانم افکاری، خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران با انتشار تصویری از خانم افکاری مدعی شده بود: “الهام افکاری حین فرار از مرز ‌توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد.”

خانم افکاری، خواهر نوید افکاری، کشتی گیر و زندانی سیاسی سابق است که حدود دو سال پیش در شیراز اعدام شد.