گسترش امیکرون باعث کساد شدن دوباره فعالیت رستوران‌ها شده است. در حال حاضر بیشتر رستوران‌ها مجبور به خدمات بیرون‌بر هستند. این موضوع باعث بیکاری کارگران رستوران ها خواهد شد. در دو سال گذشته شیوع کرونا باعث آسیب‌های جدی به واحدهای صنفی بخصوص رستوران‌ها شده است. در صورتی که این محدودیت‌ها تا آغاز سال جدید ادامه داشته باشد، ضربه جدی به کارگران این واحدهای صنفی وارد خواهد شد.

شیوع امیکرون باعث افزایش قیمت‌ها و کم شدن مراجعه به رستوران ها شده است. مراجعه به رستوران‌ها به نسبت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه صنف رستوران‌داران مشهد در رابطه با بیکاری کارگران رستوران ها  می‌گوید:

«در تعطیلی دوباره رستوران‌ها که فقط اجازه توزیع غذای بیرون‌بر دارند، بیشترین آسیب را کارگران در آستانه سال نو می‌بینند.

امیریان همچنین به مشکلات مالی صاحبان رستوران‌ها برای بازپرداخت چک‌های خود بدلیل تعطیلی رستوران‌ها اشاره کرد. وی در ادامه به  مشکلات معیشتی کارگران در آستانه شب عید اشاره کرد و گفت:

«اگر ما این ۱۵ روز تعطیل باشیم، باید حدود ۱۵ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان به ۶۱۷۰ کارگر ۲۳۰ چلوکبابی حقوق پرداخت کنیم. در این ۱۵ روز که تعطیل هستیم، این دستمزد را از کجا تأمین کنیم؛ مجبوریم کارگرانمان را بیرون کنیم. با بیکارکردن کارگر، آیا شب عید سفره آنها کوچک‌تر نمی‌شود؟ ما در مجموع حدود ۴۰۰ واحد صنفی داریم که حدود ۸۰۰۰ کارگر می‌شود و مسلما این تعطیلی‌ها بیکاری کارکنان را به‌دنبال دارد.»

بدلیل گرانی و تورم افسارگسیخته هر روز بر قیمت مواد اولیه افزوده می‌شود. ادامه این روند به ورشکستگی رستوران‌داران و بیکاری کارگران رستوران ها منجر خواهد شد. دولت نیز در این مدت هیچ حمایتی از این صنف انجام نداده است. با شیوع گسترده کرونا و تعطیلی اکثر شهرهای کشور بخش‌های تولیدی و صنعتی و بخصوص خدماتی و صنوف آسیب بسیاری دیده‌اند.

دولت بایستی برای جبران خسارت‌ها و دادن حقوق بیکاری به کارگران اقدام جدی بعمل آورد. کارگران که از اقشار ضعیف می‌باشند بایستی در زمان شیوع کرونا از امنیت اقتصادی برخوردار باشند؛ اما دولت با رها کردن آنها در این شرایط زمینه ابتلا به بیماری را در کارگران و خانواده‌هایشان افزایش می‌دهد.