اولتیماتوم کارگران ابنیه فنی تراورس

اولتیماتوم کارگران ابنیه فنی تراورس جهت حل مشکلات و مطالبات خود با یک مهلت ۳روزه به کارفرمای پیمانکاری توسط آنان اعلام شد.

بنا به گزارش منابع کارگری، دو و نیم ‌ماه از مطالبات حقوقی سال جاری کارگران ابنیه فنی تراورس پرداخت نشده‌است.  همین منابع تصریح کردند که این عدم پرداخت به دلیل بی‌توجهی کارفرمایان شرکت پیمانکاری بوده است. در اولتیماتوم کارگران زحمتکش با تعیین مهلت ۳روزه، خطاب به کارفرمایان شرکت پیمانکاری تصریح شده است که در صورت پرداخت نشدن یک ماه حقوق کامل همه کارگران در پایان مهلت ۳روزه، دست به اقدامات قانونی دیگری خواهند زد. کارگران گفته‌اند در عین حال خواسته خود را از طریق ارگانهای دیگر هم دنبال خواهند کرد.

کارگران در گزارشاتشان روشن ساخته‌اند که طی سال‌های اخیر، کارفرما هرماه ۵۰درصد حقوق کارگران را با یک تا دو ماه تأخیر به حساب آنها واریز می‌نماید.

کارگران می‌گویند: «دریافتی ماهانه ما کفاف معاش زندگی‌مان را نمی‌دهد و تنها کاری که کارگران ابنیه فنی در پیگیری مطالبات معوقه خود می‌توانند انجام دهند فقط پیگیری در چار چوب قانون از مسئولان استانها و شهرستانهای محل اشتغالشان است. بنابراین تصمیم داریم در صورت ادامه این روند از سوی مدیران شرکت از روز سه‌شنبه پیگیری‌های مطالبات خود را همزمان به صورت سراسری آغاز کنیم تا تکلیفمان مشخص شود.»

در مورد نقض قراردادهای کارفرمایان، کارگران افزودند که حق بیمه تامین اجتماعی آن‌ها نیز چندین ماه است پرداخت نگردیده‌است و بنابراین علیرغم دارا بودن بیمه تکمیلی و مبالغی که هرماه از این بابت از حقوقشان کسر می‌گردد اما ظرف چندسال اخیر پیوسته از دریافت هزینه‌های خدمات محروم بوده و هیچ مبلغی را از بیمه دریافت نمی‌کنند.

به گزارش کارگران محروم و زحمتکش ابنیه فنی تراورس، دریافت نکردن حق لباس و کفش نیز یکی دیگر از مشکلات آنها است و کارگران ناچارند هزینه تهیه لباس و کفش کار را از همان چند درصد حقوقی که با تأخیر چندماهه دریافت می‌کنند بپردازند.

کارگران بارها این مشکلات را با مسئولان راه‌آهن کشور مطرح کرده‌ و پیگیری حقوق معوقه خود را نموده‌اند اما تا امروز هیچ پاسخی به آنها داده نشده است.

Share: