حسن کرمی فرماندۀ یگان‌های ویژه فراجا، روز سه شنبه ١١ بهمن، در گفتگو با روزنامۀ همشهری، در واکنش به اعتراضات نسبت به شیوۀ برخورد نیروهای یگان ویژه با معترضان در پی مرگ مهسا امینی، مدعی شد: «من آنقدر به توانایی یگان ویژه اعتماد دارم که بارها گفته‌ام اگر کسی ثابت کند که فردی بر اثر خطای کارکنان ما کشته شده، به او جایزه خواهم داد».

وی هرگونه آسیب جدی به معترضان از سوی نیروهای یگان ویژه را رد کرد و مدعی شد: «نیروهای یگان ویژه این توانایی و تخصص را دارند که با کمترین هزینه و آسیب، آرامش را در محل تجمع برقرار کنند؛ عملکرد یگان ویژه تا به حال نشان داده که در مرام آنها نیست که با مردم رفتار غیرحرفه‌ای داشته باشند».

فرماندۀ یگان های ویژۀ فراجا جمعیت حاضر در اعتراضات را چند گروه دانست و با بیان اینکه «در بین جمعیت تعداد اندکی با انگیزه و قصد خرابکاری حضور دارند»، گفت: «کار اصلی ما روی همین محرکین است و برخورد سخت و پشیمان‌کننده با این گروه اندک داریم».

وی با این حال دربارۀ شیوۀ برخورد نیروهای امنیتی با معترضان، هشدار داد: «معنا و مفهوم ورود یگان ویژه تمام‌کننده است؛ به محض حضور یگان‌های ویژه همه باید صحنه را ترک کنند و اگر کسی به‌رغم اخطارهای یگان ویژه که از سیستم‌های صوتی قوی پخش می‌شود، باز در صحنه بماند ممکن است به او آسیب وارد شود؛ مردم باید سریع از منطقه عمل یگان ویژه دور شوند».

فرماندۀ یگان های ویژۀ فراجا در پاسخ به پرسشی پیرامون تیراندازی تعمدی مأموران به سر و چشم معترضان که منجر به از دست دادن بینایی شمار زیادی از آنها شده است، مدعی شد: «مهارت و حرفه‌ای عمل کردن یگان‌های ویژه در آسیب نزدن به جمعیت معترض معنا و مفهوم پیدا می‌کند».

وی همچنین پنهان شدن نیروهای یگان ویژه در قالب آمبولانس و ماشین های حمل مواد غذایی در جریان اعتراضات را رد کرد و آن را «شگرد تبلیغاتی دشمن» دانست و گفت: «اصولاً ما می‌خواهیم دیده شویم، واحدهای ما ماموریت پوششی و جابجایی مخفیانه ندارند، همه عملیات‌های ما آشکار و در معرض دید افکار عمومی در جامعه قرار دارد».

این در حالی است که در جریان اعتراضات جاری در ایران، شمار زیادی از معترضان با انتشار تصاویر خود در شبکه های اجتماعی، از شلیک ساچمه به نقاط حساس از جمله سر و دست خود خبر داده اند که منجر به از دست دادن بینایی آنها شده است.

همچنین پیش از این، شماری از اعضای جامعه پزشکی ایران با انتقاد از استفادۀ نیروهای امنیتی از آمبولانس، خواستار حفظ حریم بیماران و بیمارستان‌ها شده بودند.