؛ آنها با حرکت رژه مانند و کوبیدن پای بر زمین سرودهای ملی و میهنی می‌خوانند

جوانان و دانشجویان معترض در شهرها و دانشگاه‌های مختلف اقدام رژه رفتن کرده و هنگام پای کوبیدن به زمین سرودهای ملی و میهنی مانند ای ایران سر می‌دهند. حرکت نمادین رژه رفتن نشان از عطش این جوانان برای رسیدن به آزادی به هر صورت ممکن است. نیاز به برپایی یک ارتش، گام جدید، بعد از گوشمالی و خلع سلاح ماموران یگان ویژه و پاسداران لباس شخصی است. این نیاز که در قدم‌های ابتدایی خود است در آینده نزدیک به یک نیاز جدی تبدیل خواهد شد. گوشمالی پاسداران لباس شخصی و آتش زدن مراکز بسیج نیز ۲ ماه قبل تابویی بود که در خیزش سراسری مردم بسرعت شکسته شد. مردم با رژه رفتن عزم جزم خود برای رسیدن به آزادی را نشان می‌دهند.

پنجاه و پنجمین روز خیزش سراسری

در پنجاه و چهارمین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند. آنها شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» سر دادند.

مردم در شهرها: تهران، یزد،کرمانشاه، سنندج، مریوان و … برعلیه خامنه‌ای تظاهرات کردند

دانشجویان دانشگاه‌ها: شریف، علم و فرهنگ، رازی کرمانشاه، علامه، ارشاد دماوند،  دانشگاه بهشتی و… برعلیه خامنه‌ای و سیاستهای سرکوبگرانه مقامات دانشگاه و ورود پاسداران لباس شخصی و بسیجی تظاهرات و تجمع اعتراضی داشتنددانش آموزان: گرگان، اهواز

همچنین کارکنان رسمی وزارت نفت در ۳۷ سکوی گازی شرکت نفت و گاز پارس در مناطق مختلف در گام اول با اقدامی نمادین و اعتراضی به عدم اجرای ماده ۱۰ قانون اختیارات نفتی برای دریافت سهمیه غذا اعتصاب کرده و خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند

همچنین کارگران و کارکنان ذوب آهن اصفهان نیز از روز سه شنبه ۱۷ آبان اعتصاب کرده‌اند.

خیزش سراسری مردم بعد از تهدیدات خامنه‌ای، سلامی و سایر سران حکومت همچنان ادامه دارد. مردم عزم جزم برای تغییر این حکومت داشته و تظاهرات در شهرها و دانشگاه‌های کشور همچنان ادامه دارد. به گفته نشریات خارجی در این روزها سرکوب شدید کارساز نبوده و معترضان مصمم‌تر شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *