بازاشت ۲۰ شهروند در یک مهمانی خصوصی در شهرستان ماسال

دیروز شنبه ۱۶ آذرماه، ۲۰ دختر و پسر در یک مهمانی خصوصی در شهرستان ماسال بازداشت و به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

هرانا به نقل از رکنا، دیروز شنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸، ۲۰ دختر و پسر در یک مهمانی خصوصی در شهرستان ماسال بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش میانگین سنی شهروندان بازداشت شده، بین ۱۸ تا ۲۷ سال بوده است.

گفته می ‌شود که ماموران در محل بازداشت این افراد مقادیری «مشروبات الکلی» نیز کشف و ضبط کرده‌اند.

ماسال یکی از شهرستان‌های استان گیلان است.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

Share: