منابع حقوق بشری از ادامه بازداشت‌های گسترده در شهرهای مختلف ایران خبر می‌دهند.

از جمله آژانس خبررسانی کردپا گزارش داده که ایوب میرزایی و شیروان خضری، اهل روستای “بیمضرته” از توابع اشنویه در استان آذربایجان غربی، روز جمعه ۲۰ آبان‌ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

روز جمعه بیستم آبان‌ماه، ایوب میرزایی اهل روستای “بیمضرته” از توابع اشنویه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

هرانا، “ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر” در ایران نیز از بازداشت شراره صائبی منفرد در تهران، باربد داداش‌زاده در کرج، محمد امینی در نجف آباد اصفهان و حنیف فروزش در گنبدکاووس خبر داده است.

اصفهان گنبدکاووس بازداشت شدند. بازداشت آقای فروزش با تفتیش منزل و ضبط شماری از وسایل شخصی وی و اعضای خانوده همراه بوده است.

بر پایه این گزارش، بازداشت حنیف فروزش با تفتیش منزل و ضبط شماری از وسایل شخصی او و اعضای خانواده‌اش همراه بوده است.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو نیز نوشته که نیروهای امنیتی سه شهروند به نام‌های محمد مامی، عباس ارغنده و محمد کرمی را در ایلام و ملکشاهی ”ربودند.”

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشورنوشت که محمد شکرخدا، دانشجوی روابط بین‌الملل دانشگاه تهران، روز ۱۴ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و تمام وسایل الکترونیکی او هم ضبط شد.

این گزارش می‌افزاید که تاکنون از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده این فعال دانشجویی اطلاعی در دست نیست.

این کانال می‌نویسد که شماری از دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، شنبه ۲۱ آبان در اعتراض به بازداشت و زندانی کردن دانشجویان دست به تحصن زده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *