بازداشت جوانمیر مرادی، فعال کارگری و عضو انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

به گزارش فعالان حقوق بشر در کردستان، جوانمیر مرادی، فعال کارگری، عضو هیئت اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، روز یکشنبه ۱۴ دی ماه ۹۹، توسط ماموران لباس شخصی، در حومه کرمانشاه بازداشت شد.

بنا به گزارشات فعالان حقوق بشر و اتحادیه آزاد کارگران ایران، جوانمیر مرادی روز یکشنبه، پس از یک تماس شخصی برای بازدید و انجام یک پروژه کاری، به محلی در حومه شهر کرمانشاه دعوت شد، اما پس از مراجعه به محل مذکور، توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران امیتی، منزل جوانمیر مرادی، کارگر برق صنعتی و فعال کارگری را پس از بازداشت وی مورد تفتیش قرار دادند و تعدادی از لوازم شخصی او را با خود بردند.

بازداشت با اتهام برگزاری مراسم روز جهانی کارگر

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، جوانمیر مرادی در سال‌های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ نیز به عنوان زندانی سیاسی در زندان کرمانشاه یک دوره حبس را پشت سر گذاشته است.

وی همچنین در سال ۸۵، به اتهام برگزاری مراسم روز جهانی کارگر، در کرمانشاه بازداشت و سپس تبرئه شده بود.

جوانمیر مرادی، سال ۸۷ نیز، به اتهام برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در عسلویه، بازداشت و به مدت ۴۷ روز، در انفرادی اداره اطلاعات بوشهر و زندان بوشهر در بازداشت بود.

وی پس از گذشت این دوره، به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد که این محکومیت به جریمه نقدی دو میلیون تومانی تبدیل شد و از زندان بوشهر آزاد گردید.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری و اتهاماتی که منجر به بازداشت این فعال کارگری شده است، اطلاعی در دست نیست.

لازم به یادآوری است که هم اکنون برخی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به اتهام‌های امنیتی یا در زندان هستند یا برای گذراندن محکومت قضایی به دایره اجرای احکام احضار شده‌اند.

پیش از این، روز شنبه ۶ دی ماه ۹۹، حیدر قربانی فعال کارگری و کارگر ساختمانی اهل شهرستان کامیاران و از اعضاء اتحادیه آزاد کارگران ایران، طی ابلاغیه‌ای به شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار احضار شده بود.

براساس این ابلاغیه، این فعال کارگری بایستی تا ۲۲ دی ماه ۹۹، جهت رسیدگی به اتهامات، در شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار حاضر شود.

همچنین فعال کارگری، پروین محمدی، با انتشار یک ویدئو در صفحه اینستاگرام خود، از پرونده‌سازی جدید و احضارش به واحد اجرای احکام در شعبه یک دادسرای مقدسی اوین خبر داده بود.

احضاریه خانم محمدی در تاریخ ۲۹ آذر ماه ۹۹، از طریق سامانه خدمات الکترونیکی قضایی به وی اعلام شده بود که بایستی ظرف ۵ روز خود را به واحد اجرای احکام شعبه دادسرای مقدسی اوین معرفی می‌کرد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *