بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ فرهاد شیخی به دادگاه احضار شد

فرهاد شیخی، از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر به دادگاه احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده در تاریخ ۱۳ مردادماه در دادگاه کیفری دو کارکنان دولت تهران حاضر شود. وی همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت
کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۱۳ خردادماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، فرهاد شیخی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به دادگاه احضار شد.

در دادنامه صادره توسط شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران از وی خواسته شده است در ارتباط با اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” در تاریخ ۱۳ مردادماه در این شعبه حاضر شود.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، فرهاد شیخی به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

روز دوشنبه ۱۳ خردادماه ۹۸، فرهاد شیخی، با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی و قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی از بابت دو اتهام مجزا تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

بر اساس این گزارش در جریان این بازداشت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” نیز علیه وی مطرح بوده است.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله ندا ناجی، عاطفه رنگریز و مرضیه امیری کماکان تحت بازداشت هستند. شب سه‌شنبه ۲۸ خردادماه نیز آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که چند روز پس از بازداشت با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود مجدداً بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

Share: