بازداشت کارگران هفت تپه ؛ ۱۴ کارگر دیگر بازداشت شدند

کارگران هفت تپه ، شمار کارگران بازداشت شده مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در چهاردهمینروز اعتراض و اعتصابدر شامگاه یکشنبه ۱۴ مهرماه ۹۸، به چهارده تن رسید. ۱۱ تن از کارگران هفت تپه در حالیکه به تهران می‌رفتند در عوارضی خرم‌آباد دستگیر شدند و ۳ تن دیگر نیز در شوش توسط ماموران امنیتی دستگیر شدند.

کارگران دستگیر شده در خرم‌آباد بنا بود صبح روز دوشنبه با نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس در تهران ملاقات کنند و به همین دلیل عازم تهران شده بودند. از جمله افراد بازداشت شده می‌توان به محمد خنیفر که پیشتر به شش سال حبس محکوم شده است، اشاره کرد.

امید آزادی، مهدی داوودی، جوادی کهنگی و ابراهیم عباسی منجزی که طی روزهای گذشته ویدئوی صحبت‌های او در میان کارگران معترض در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، اشاره کرد.

کارگران هفت ‌تپه دور تازه اعتراضات خود را در روز اول مهر ۹۸ در پی اخراج گروهی بیش از بیست تن از همکاران‌شان آغاز کرده‌اند. این کارگران امروز چهاردهمین روز اعتراض خود را سپری می‌کنند. از این پیشتر در ارتباط با بازداشت ایمان اخضری و محمود خدایی توسط نیروهای امنیتی در منزل‌شان خبر‌هایی داشتیم.

یکی از بازداشت شدگان، یوسف بهمنی است که در تجمع کارگران هفت تپه در روز شنبه ۱۳ مهرماه، وعده‌های «حل مشکلات کارگران» از سوی دادستان را دروغ خواند.

وی در آن تجمع گفت:

«هرجا ما کارگران می‌خواهیم دور هم بنشینیم و حرف بزنیم، امنیت نداریم، می‌ریزن سرمون، دادستان میگه مشکلات را حل می‌کنه اما حل نمی‌کنه. تا کی دروغ؟ دلمون را خون کردند. گروکشی کردید. کارگر عزت و شخصیت دارد. الان یا باید جرینگی ما را بخرند یا تهدیدت می‌کنند.»

همچنین شماری از فعالین کارگری هفت تپه روز شنبه در پیامی اعلام کردند که حتی اگر حقوق را هم واریز کنند، ما باید متحدانه‌تر از قبل، اعتصابات را تا رسیدن به همه مطالبات، من جمله آزادی زندانیان هفت تپه و بسته شدن پرونده‌های امنیتی و بازگشت ۳ کارگر اخراجی به کار ادامه بدهیم.

Share: