بازداشت یکی از کارگران هفت تپه به اتهام نشر اکاذیب

بنا به خبر منتشر شده از سوی سندیکای کارگـران نیشکر هفت تپه، صبح روز شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۹۸، یکی از کارگران هفت تپه به اتهام نشر اکاذیب بازداشت شد.

سندیکای کارگـران نیشکر هفت تپـه، هویت این کارگر را رضا دبیریان اعلام کرده است. کارگر بازداشت شده پس از مراجعه به دادگستری شوش بازداشت و به زندان دزفول منتقل می‌شود.

مطابق این خبر، بازداشت آقای رضا دبیران بنا بر دستور قضایی برای هفتاد و دو ساعت جهت تحقیقات صورت گرفته است.

ادامه بازداشت کارگـران هفت تپه در شرایطی صورت می‌گیرد که پیشتر ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه مدعی شده بود که جای کارگر زندان نیست!!؟

سندیکای کارگـران نیشکر هفت تپه بازداشت و پرونده سازی کارگران را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط رضا دبیریان شده است.

یادآوری می‌شود که پیشتر در تاریخ ۱۷ بهمن ماه، کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپـه نسبت به احکام برائت شش تن از کارگران این شرکت که از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان شوش صادر شده بود، اعتراض نمود. به همین دلیل پرونده این کارگران جهت رسیدگی به تجدیدنظرخواهی کارفرما، به شعبه ۱۴ دادگاه‌های تجدید نظر استان خوزستان ارجاع ش.

اسامی این کارگران، محمود خدایی، مسلم چشم خاور، ابراهیم عباسی منجزی، ایمان اخضری، یوسف بهمئی، محمد خنیفر ذکر شده است.

در آن تاریخ سندیکای کارگـران نیشکر هفت تپه با انتشار بیانیه کوتاهی، هرگونه پرونده‌سازی و تهدید کارگران را محکوم کرد و خواهان پایان دادن به  پرونده سازی برای کارگران شد.

همچنین یادآوری می‌شود که کارگـران هفت تپه در اواخر آذر ماه امسال با انتشار بیانیه‌ای در خصوص احکام بازداشت فعالان کارگری و حامیان کارگران هفت تپه اعلام کردند که هیچ شکی باقی نمانده که سرتاپای سیستم را فساد گرفته و به نوعی حاکمیت رودرروی طبقه مستضعف که صدر بالایی آن را کارگران تشکیل می‌دهند، قرار گرفته است.

از این جهت کارگران هفت تپه احکام صادر شده برای فعالین کارگری و حامیان کارگـران هفت تپـه را به شدت محکوم کردند و صدور این احکام و پافشاری بر این موضوع که سهامداران هفت تپه بمانند را اعلان جنگ به کارگـران هفت تپه دانستند.

آنها در بیانیه خود اعلام کردند که «بی‌شک این اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند. تاریخ هفت تپه سرتاسر فداکاری و خط به خط آن با اتحادی افتخارآمیز نوشته شده است. شما با همان فرمان پیش بروید؛ ما نیز روشمان را تغییر می‌دهیم.»

Share: