بازداشت ۵ نفر از کارگران معترض شهرداری کوت عبدالله توسط نیروهای امنیتی

سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در جریان برگزاری تجمعات اعتراضی کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، دست‌کم ۵ تن از این کارگران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

کارگران شهرداری کوت‌عبدالله طی دو هفته گذشته، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب‌افتاده و سایر مطالبات خود، تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

بازداشت این کارگران معترض در پی شکایت یکی از مسئولان شهرداری کوت‌عبدالله از آن‌ها مبنی بر حضور این کارگران در اعتراضات اخیر صورت گرفته است.

یکی از این کارگران معترض شهرداری کوت‌عبدالله  پیش‌تر گفته بود: «از شنبه هفته گذشته برای دریافت مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان حاضر می‌شویم، اما تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است.»

پیش از این ایرنا، روز ۱۵ اردیبهشت ماه‌ در گزارشی نوشت که حدود ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت‌عبدالله با حضور خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان در اهواز خواستار پرداخت مطالبات خود شده‌اند.

این منبع به نقل از علی حسونی یکی از کارگران فضای سبز این شهرداری نوشته است که کارگران شهرداری کوت عبدالله نه تنها هنوز حقوق اسفند و فروردین خود را دریافت نکرده‌اند، بلکه سنوات سال ۹۸ نیز همچنان به این کارگران پرداخت نشده است.

این کارگر شهرداری همچنین گفته بود که یکی از مشکلات کارگران در طول سال‌های گذشته پرداخت دیرهنگام حقوق بوده و مطالبات همیشه با تأخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.

نواب حاجیان سعید، شهردار کوت عبدالله، در واکنش به این اعتراضات اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، منابع درآمدی این شهرداری همچون ارزش افزوده و عوارض ساخت و ساز کاهش یافته و این نهاد در حال حاضر با مشکل مالی مواجه شده است.

Share: