03/10/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

بازنشستگان در ده ها شهر: تا اخراج، تا زندان، ایستادگی تا پایان؛ تجمع دانشجویان دندانپزشکی

امروز سه شنبه ۷ شهریور ماه ۱۴۰۲، تجمعات اعتراضی بازنشستگان کشوری و فرهنگیان بازنشسته، در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر با شعار « معلم زندانی آزاد باید گردد» برگزار شد. امروز همچنین تجمع اعتراضی دانشجویان دندانپزشکی سراسر کشور مقابل درب اصلی وزارت بهداشت در تهران برگزار شد. همزمان تجمع اعتراضی بیماران دیستروفی عضلانی دوشن مقابل وزارت بهداشت برگزار شد. در عین حال امروز نیروهای یگان‌ویژه به معترضان مال‌باخته از شرکت رضایت‌ خودروی طراوت نوین که در مقابل دفتر ریاست قوه قضاییه تجمع کرده بودند،‌ حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

تجمعات بازنشستگان امروز نیز مانند روزها و هفته های قبل در بسیاری از شهرها از جمله در تهران، ایلام، تبریز، اردبیل، خرم آباد، اراک، بروجرد، قزوین، ارومیه، زنجان، بندرعباس، سنندج، یزد، کرمانشاه، کوهدشت، پلدختر و … ادامه یافت.

بازنشستگان کشوری، خواستار رفع موانع برای دسترسی به خدمات بیمه درمانی تکمیلی هستند. آنها همچنین، خواستار اجرای طرح همسانسازی حقوق و مزایا، افزایش حقوق و برخورداری از تامین اجتماعی منطبق با وضعیت اقتصادی و تورم جاری کشور و امکان برخوردای از حق استفاده از بیمه تکمیلی جهت امور درمانی هستند.

حضور زنان مطالبه گر در تجمع امروز بازنشسته ها بخصوص در استان کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری بسیار چشمگیر بود.

در این تجمعات شعارهایی از جمله « معلم زندانی آزاد باید گردد»، « تا اخراج، تا زندان، ایستادگی تا پایان» ، « نه وعده نه بازی، اجرای همسان‌سازی» ، « حقوق نصفه‌نیمه، سکوت کنی همینه» ، « ما همه‌همبسته ایم، از وعده ها خسته ایم»، « رییسی، قالیباف، این آخرین پیامست، جنبش بازنشسته آماده قیام است » ، « یه اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه» ، « همسان سازی حق ماست، حق مسلم ماست» و … داده شد.

قطعنامه پایانی تجمع بازنشستگان کشوری و لشکری

کمیته مرکزی پیگیری مطالبات بازنشستگان قطعنامه پایانی تجمعات امروز را به شرح زیر منتشر کرد:

در هفته دولت هستیم ،روزهایی که دولتمردان به تناسب ماموریتشان از دستاوردهایشان می گویند .

از موفقیت هایی که نتایجش  باید  امید و آرامش ، سفره های رنگین، بیمه کار آمد و حمایتگرو حقوقی متناسب با نرخ تورم باشد.

بازار راه خود را میرود و به حقوق ثابت بگیران بخصوص  بازنشستگان توجهی ندارد و تورم  بالای ۶۰ درصد شلاق های سخت خود را بر شانه بازنشستگان می زند .

دولت هنگام تحویل لایحه بودجه ۱۴۰۲ به نمایندگان مجلس قول داد اگر افزایش ۲۰ در صدی ظالمانه حقوق ها را بپذیرند تورم را کنترل خواهد کرد ، اما متاسفانه نه تنها نتوانستند تورم را کنترل کنند بلکه افزایش هم دادند و اینک بازنشستگان در مانده و مستاصل اند که چگونه با حقوق کم و تورم افسار گسیخته  یک زندگی معمولی و حد اقلی را تمشیت کنند.

اهم خو استه های  ما بازنشسنگان کشوری و لشکری  در بندهای ذیل آمده است :

۱-بازگرداندن لایحه دائمی شدن همسانسازی به مجلس و تصویبش توسط نمایندگان
مجلس در اسرع وقت با دو فوریت .
.
۲-پرداخت همه معوقات

۳- اجرای ۱۴ همت سال ۱۴۰۱

۴-اجرای بیمه ای کار آمد و حمایتگر.

۵-آزادی معلمان زندانی و بستن پرونده معلمان شاغل و بازنشسته.

۶-صدور احکام منطقه جنگی بازنشستگان ۶ استان مشمول.

۷-تهیه لایحه متمم بودجه ۱۴۰۲ برای افزایش حقوقها متناسب با نرخ تورم و ارسالش به مجلس.

۸-وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان را شفاف کنید.
سه شنبه     ۱۴۰۲/۶/۷

تجمع بزرگ دانشجویان دندانپزشکی در برابر ساختمان وزارت بهداشت

امروز سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲، صدها نفر از دانشجویان دندانپزشکی از دانشگاههای سراسر کشور، با تجمع روبروی درب اصلی ساختمان وزارت بهداشت جمهوری اسلامی نسبت به نحوه برگزاری، عدم اعلام منابع و تاریخ آزمون صلاحیت بالینی دست به اعتراض شده و خواستار لغو آزمون مربوطه شدند.

تجمع اعتراضی بیماران دیستروفی عضلانی دوشن مقابل وزارت بهداشت

امروز سه شنبه ۷شهریور ماه ۱۴۰۲، جمعی از خانواده های دارای بیمار دیستروفی عضلانی دوشن، در مقابل ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این شهروندان در تشریح علت برگزاری تجمع اعتراضی خود به قطع دسترسی آنها به داروی ژن درمانی (الویدیس)، اشاره کرده و خواستار در نظر گرفتن راهکاری از سوی وزارت بهداشت برای آنها شدند.
بیماری دیستروفی عضلانی، نوعی بیماری ژنتیکی پیش رونده است که عضلات بیمار دچار تحلیل می‌شود و انواع متعددی دارد.دوشن شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی عضلانی است که در مواقع شدید منجر به معلولیت خیلی شدید و مشکلات تنفسی و مرگ می‌شود.

تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت رضایت خودرو و طراوت نوین(غفاری)

امروز سه شنبه ۷شهریور ماه ۱۴۰۲، نمای دیگری از تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت رضایت خودرو و طراوت نوین(غفاری) در مقابل ساختمان قوه قضائیه در تهران برگزار شد.

ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهد که نیروهای یگان‌ویژه به معترضان مال‌باخته از شرکت رضایت‌ خودروی طراوت نوین که در مقابل دفتر ریاست قوه قضاییه تجمع کرده بودند،‌ حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این شهروندان، پس از آنکه شرکت رضایت خودرو به تعهدات خود در قبال این شهروندان عمل نکرده نارضایتی خود را با برگزاری تجمعات اعتراضی ابراز می کنند.

لازم به اشاره است، این شهروندان مبالغی را تحت عنوان ودیعه، برای خرید خودرو به شرکت رضایت خودرو و طراوت نوین، پرداخت کردند اما پس از گذشت مدت قابل توجهی از تاریخ پرداخت آن مبالغ، هیچگونه خودرویی به آنها تحویل داده نشده و پولهای این شهروندان هم مسترد نشده است.