کارگران کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد خواستار بازگشایی این واحد تولیدی شدند. آنها خواستار رسیدگی مسئولین به مشکلات کارگران و تسریع در بازگشایی کارخانه شدند. مشخص نبودن وضعیت این واحد تولیدی باعث سرگردانی کارگران آن شده است. کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد از ۵ سال پیش تعطیل و نزدیک به ۲۰۰ کارگر آن از کار بیکار شدند. عمده واحدهای تولیدی این منطقه بدلیل رکود اقتصادی تعطیل و جوانان این منطقه بیکار می‌باشند. پیش از این مسئولین وعده بازگشایی کارخانه و بازگشت کارگران بر سرکارهایشان را داده بودند. اما مانند بسیاری از وعده‌ها عملی نشده است.

یکی از کارگران کارخانه صدر فولاد خرم‌آ‌باد با اشاره به وعده‌های مسئولین می‌گوید:

«کارخانه فولاد صدر که در استان لرستان واقع شده از حدود ۵ سال پیش تعطیل و حدود ۱۸۰ کارگر آن بیکار شده‌اند. در حال حاضر کارگران قدیمی و شمار زیادی از جوانان جویای کار در انتظار بازگشایی کارخانه از سوی مسئولان هستند…. این کارخانه قرار بود اشتغال جوانان منطقه را فراهم کند اما در حال حاضر پنج سال از موعد بازگشایی دوباره آن گذشته و هنوز این اتفاق نیفتاده است.»

مدیران اصراری به بازگشایی دوباره کارخانه ندارند

مهم‌ترین مشکل این واحد صنعتی بدهی‌های مالی آن به بانک‌ها است. طبق وعده‌های مدیران کارخانه قرار بود، از سال آینده با پرداخت بدهی‌های بانکی این واحد تولید شروع به کار کند. اما به نظر می‌رسد، مدیران اصراری به شروع کار دوباره کارخانه ندارند.

یکی از کارگران کارخانه صدر فولاد خرم‌آ‌باد در این رابطه می‌گوید:

«این واحد صنعتی که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان لرستان در این حوزه محسوب می‌شود، در زمان فعالیت سالانه ۶۰۰ هزار تن تولید داشت و قرار بوده ظرفیت تولید سالانه خود را دو برابر کند اما مشکلاتی نظیر بدهی‌های بانکی و کاهش تولید، موجب تعطیلی کارخانه و بیکاری حدود ۱۸۰ کارگر شد.»

عملکردهای سران حکومت نشان می‌دهد، آنها تنها به فکر سود لحظه‌ای خود هستند. سرنوشت مردم و صنایع کشور برای آنها بی‌معنی است. زمین‌گیر شدن کارخانجات و صنایع پایه در حالی است که رئیسی ادعای حمایت از آنها را دارد. اما کارکردهای وی و کابینه‌اش عملا تیر خلاصی به پیکر نیمه‌جان صنایع می‌باشد.