کارگران کارخانه فولاد زاگرس، خواهان بازگشایی این واحد صنعتی و رسیدگی به وضعیت خود توسط مسئولین استانی شدند. کارخانه فولاد زاگرس کردستان نزدیک به ۱۰ سال است، بدلیل مشکلات مالی تعطیل شده است. نزدیک به ۴۰۰ تن از کارگران این واحد صنعتی سال‌‌ها است، فعالیت مشخصی ندارند. آنها در انتظار بازگشایی کارخانه و بازگشت به کار خود هستند.

یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید:

«باتوجه به شرایط کارخانه و کارگران، اگر دولت و نهادهای قضایی از بازگشایی این کارخانه تولید محصولات فولادی حمایت کنند، آن‌ها می‌توانند به کار قبلی خود بازگردند.»

 کارخانه فولاد زاگرس، از سال ۹۲ بدلیل غیر اقتصادی بودن تعطیل شده است. مدیران این شرکت حتی پیش از تعطیلی نیز دستمزد کارگران را به موقع پرداخت نمی‌کردند. بسیاری از کارگران در این سال‌ها تلاش کرده‌اند تا کارخانه را بازگشایی کنند. اما تلاش‌های آنها مثمر ثمر واقع نشده است.

تعطیلی کارخانه فولاد زاگرس از سال ۹۲

کارخانه فولاد زاگرس پس از ورشکستگی مالک اول کارخانه به شخص دیگری واگذار شد، اما او نیز نتوانست چرخ‌های کارخانه را به حرکت درآورد.

کارگران کارخانه فولاد زاگرس با یادآوری امکان اشتغال بالایی که این واحد صنعتی دارد از مسئولین خواستار رسیدگی به خواسته‌هایشان شدند. سران حکومت بدون توجه به مشکلات کارگران، آنها را جزیی از ابزار کارخانه می‌دانند. بّه‌همین دلیل به مشکلات آنها اهمیتی نمی‌دهند. عملکردهای سران حکومت نشان می‌دهد، آنها تنها به فکر سود لحظه‌ای خود هستند. سرنوشت مردم و صنایع کشور برای سران حکومت بی‌معنی است. زمین‌گیر شدن کارخانجات و صنایع پایه در حالی است که رئیسی ادعای حمایت از آنها را دارد. اما کارکردهای وی و کابینه‌اش عملا تیر خلاصی به پیکر نیمه‌جان صنایع می‌باشد.