بازگشت محدودیت‌های کرونا به برخی مناطق جهان، در پی افزایش شیوع گونه دلتا

با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در اسرائیل، این کشور روز جمعه دوباره استفاده از ماسک در فضاهای عمومی بسته و اداره‌ها را اجباری کرد. این در حالی است که اسرائیل یکی از اولین کشورهایی است که توانست واکسیناسیون کرونا را با سرعت و گستردگی به پیش ببرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، از روز پانزدهم ژوئن حدود ده روز پیش تاکنون اسرائیلی‌ها ماسک را کنار گذاشته بودند. این در حالی است که نیمی از جمعیت این کشور دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

با این حال، مقام‌های بهداشتی اسرائیل در روزهای اخیر نسبت به افزایش موارد ابتلا به گونه جهش‌یافته دلتا در اسرائیل هشدار دادند. این گونه برای اولین بار در هند شناسایی شده است. محدودیت‌های جدید در اسرائیل پس از آن صورت می‌گیرد که تعدادی از دانش‌آموزان مدارس در شهرهای بنیامینا و مودیعین به کرونا مبتلا شدند و علت ابتلای آنان نیز ارتباط با پدر یکی از دانش‌آموزان اعلام شده که با ابتلا به کرونا از نوع دلتا به تازگی به اسرائیل بازگشته بود.

در جزایر فیجی نیز مقام‌های بهداشتی این جزایر که در اقیانوس آرام جنوبی واقع است، شامگاه پنج‌شنبه نسبت به شیوع گسترده کرونا هشدار دادند. با این حال، مقام‌های این جزیره نسبت به درخواست‌ها برای قرنطینه این جزایر بی‌اعتنا هستند و این درخواست‌ها را رد کرده‌اند.

در استرالیا نیز در برخی از محلات مرکز سیدنی برای جلوگیری از شیوع گونه دلتا قرنطینه برقرار شده است. در مجموع شصت و پنج نفر در هفته اخیر نتیجه تست کرونای آنها مثبت اعلام شد. همه این افراد در ارتباط با یک راننده اتوبوس بودند که کارمندان شرکت‌های هواپیمایی را از فرودگاه به هتل‌های قرنطینه منتقل می‌کرد.

در اروپا نیز بار دیگر محدودیت‌هایی در برخی مناطق لیسبون اعمال می‌شود. دلیل اعمال دوباره این محدودیت‌ها نیز شیوع گونه دلتا اعلام شده است. با این حال کسانی که دارای مجوزهای بهداشتی هستند می‌توانند به طور آزادنه به عبور و مرور بپردازند.

در کوبا نیز اعلام شد که بیش از یک پنجم کوبایی‌ها یک دوز واکسن کرونا ساخت این کشور را دریافت کرده‌اند. کوبا به تازگی از کارآیی بالای واکسن‌های کرونا تولید این کشور خبر داده است.

تا کنون بیش از سه میلیون و نهصد هزار نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

Share: