بازگشت کارگران پروژه ای به اعتصاب

کارگران پتروشیمی کاویان عسلویه بخاطر خلف وعده های پیمانکاران بعد از دو هفته بازگشت به سرکار دوباره دست به اعتصاب زدند.

شورای سازماندهی اعتراضات خبرداد مدیریت کاویان عسلویه علاوه بر عملی نکردن وعده ها ۵ نفر از کارگران اعتصابی را به اداره اطلاعات معرفی کرده است. در پاسخ به این توطئه گری، کارگران دوباره به اعتصاب برگشته و اعلام کرده اند که تا زمان بازگشت به کار کارگران بازداشتی و تحقق مطالبات خود به اعتصاب ادامه میدهند.

در ادامه ی این گزارش آمده است: قلدری های پیمانکاران از جمله معرفی کارگران به اطلاعات و یا اخراج آنها نباید بی پاسخ بماند. تمامی پرونده های امنیتی تشکیل شده باید بسته شوند و بازگشت به کار همکاران اخراجی باید در لیست اول مطالباتمان قرار بگیرد.

شورای سازماندهی اعتراضات تاکید کرده است: پیمانکاران در طول اعتصاب ما کارگران پروژه ای نفت تلاش داشتند که با وعده و وعید بخشی از همکاران مان را به سر کار بازگردانند تا اعتصاب را خاتمه دهند. اما کارگران هوشیارانه مقابل آن ها ایستاده و هر جا که کارگران با پیشنهادات مناسب سر کار بازگشتند به محض مواجه با وعده شکنی پیمانکاران کار را تعطیل و به اعتصاب بازگشته اند. نظیر آن در در شرکت ODCC پالایشگاه اصفهان در هفته گذشته روی داد و کارگران بخاطر عملی نشدن وعده ها به اعتصاب برگشتند. ضمن اینکه کارگران بازگشتی بازگشتی به کار نیز در محل، پیگیر دیگر مطالباتشان هستند.

در پایان این گزارش آمده است: اینگونه است که اعتصاب و اعتراض ما ادامه دارد. لازم به یاد آوریست که پتروشیمی کاویان عسلویه زیر مجموعه هلدینگ باختر است و چندین پرونده اختلاس مدیریت آن در دستگاه قضایی نظام بایگانی شده‌ است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *