با ابتلای بیش از ۵۰ هزار نفر رکورد آمار روزانۀ مبتلایان شکست

به دنبال پیشتازی سویه دلتای ویروس کرونا در ایران و روند صعودی آمار بستری و مرگ و میر ناشی از آن، وزارت بهداشت روز سه شنبه ۲۶ مرداد، از مرگ ۶۲۵ بیمار در شبانه روز گذشته و  شناسایی ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد که رکورد جدیدی در آمار روزانۀ مبتلایان از زمان آغاز همه گیری تا کنون محسوب می شود. این در حالیست که روزانه ۹۰۰ بیمار کرونایی در خراسان رضوی بستری می شوند و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز با اشاره به افزایش چشمگیر آمار قربانیان کرونا، نسبت به وقوع «فاجعه ای ملی» هشدار داده است.

پلیس امنیت تهران: حدود ۳٠٠٠ نفر در تهران واکسن تقلبی تزریق کرده اند

سعید راستی معاون عملیات پلیس امنیت تهران، اعلام کرد که یک باند چهار نفره، در کرج دست‌کم به سه هزار نفر در تهران واکسن تقلبی فروخته‌اند. وی افزود که اعضای این باند، واکسن‌های تقلبی را در ازای دریافت مبالغی کلان به مشتریان عرضه کرده‌اند.

به گفته وی، این افراد که در استان البرز بازداشت شده‌اند با همکاری یکی از کارمندان بیمارستانی در کرج، «پوکه و شیشه واکسن‌های استفاده شده در یکی از بیمارستان‌های کرج را با داروی شل کنندۀ عضله پر کرده و به مردم به عنوان واکسن کرونا فروخته‌اند». این در حالیست که ویال های خالی واکسن باید با حضور نیروهای حراست بیمارستان معدوم شوند.

سعید راستی بیان کرد: «هر پوکه پر شده تقلبی به میزان ۱۳ میلیون تومان به دست افراد فروشنده بعدی داده شده و هر شیشه از این واکسن تقلبی برای تزریق به ۱۰ نفر مورد استفاده قرار گرفته است».

آن‌طور که وی اعلام کرده، بر اساس آمارهای موجود در دست پلیس، تاکنون ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر در تهران از این واکسن‌های تقلبی استفاده کرده‌اند و برخی از دریافت‌کنندگان واکسن مبالغی از ۷ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان برای یک دوز این واکسن پرداخت کرده‌اند».

در تحقیقات مقدماتی مشخص شد هر دُوز واکسن تقلبی با برند آسترازنکا ۷ تا ۲۰ میلیون تومان در مطب به مراجعان تزریق می‌شده است. طبق گزارش پلیس، ارزش ریالی این کلاه‌برداری را ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. این مقام انتظامی از شهروندان خواست از تهیه و تزریق واکسن کرونا خارج از شبکه توزیع وزارت بهداشت خودداری کنند.

آخرین اخبار دربارۀ ورود واکسن کرونا به کشور

رضا زبیب دستیار وزیر و مدیرکل شرق آسیای وزارت خارجه، روز سه شنبه گفت: «امروز چهارمین بسته واکسن کرونای اهدایی چین حاوی ٧۰۰ هزار دوز وارد کشور شد». او در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت که مجموع چهار بسته واکسن کرونای اهدایی چین به ایران، یک میلیون و ۵۵٠ هزار دوز واکسن بوده است.

وی با اشاره به اینکه «دو محموله واکسن از سبد کوواکس نیز به زودی وارد کشور می شود»، وعده داد که «از شهریور واردات هفتگی واکسن

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان نسبت به وقوع فاجعۀ ملی

شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، روز سه شنبه با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به ویروس جدید و ثبت رکورد بستری روزانه در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: «تمام ظرفیت‌های جدیدی که در یک هفته اخیر در بیمارستان‌های منطقه ایجاد کرده‌ایم، تکمیل شده است و در حال استفاده و تجهیز ورزشگاه‌ها و مصلای نماز جمعه برای بستری بیماران جدید هستیم».

وی با انتقاد از عدم رعایت محدودیت‌ها افزود: «شمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در حال افزایش است و اگر مردم به هشدارها و محدودیت‌ها توجه نکنند، فاجعه ملی رخ خواهد داد و هر روز باید شاهد مرگ عزیزان‌مان باشیم.»

وی تنها راه برون‌رفت از بحران را رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون دانست و افزود: کادر بهداشت و درمان بسیار خسته شده‌اند و تعداد زیادی از آن‌ها نیز درگیر بیماری هستند بنابراین با کمبود شدید نیروی انسانی روبه‌رو هستیم. در صورت ادامه این روند، به زودی با کمبود دارو و امکانات مواجه خواهیم شد».

روزانه ۹۰۰ بیمار کرونایی در خراسان رضوی بستری می شوند

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد، روز سه شنبه گفت: «در حال حاضر روزانه ۹۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان خراسان رضوی بستری می‌شوند».

 وی با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در بخش مراقبتهای ویژه خراسان رضوی به بیش از ۶۰۰ نفر رسید که ۸۰ درصد آنان در مشهد تحت درمان قرار دارند، اظهار کرد: «»متاسفانه همچنان شاهد افزایش تعداد مبتلایان، بستری شدگان و فوتی‌های ناشی از  کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی هستیم.

وی بیان کرد: «هم اکنون ۳۷۷۰  بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند که ۲۸۷۰ نفر از آن‌ها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد».

تکمیل بخش آی سی یو بیمارستان اهواز؛ اختصاص بخش ارتوپدی به پذیرش کرونا

دکتر علیرضا قنبران رئیس بیمارستان امام خمینی اهواز، روز سه شنبه با اشاره به افزایش ظرفیت مجدد پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان اظهار کرد: «پیش از این، شش بخش بستری شامل فک و صورت، گوش حلق و بینی، پوست، عفونی، ریه و نفرولوژی در این بیمارستان با ظرفیت ۱۲۵ تخت به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده بود».

وی افزود: «با توجه به تعداد بی‌سابقه مراجعه بیماران مبتلا به کرونا و پر شدن تمامی تخت‌های کرونا در این بیمارستان، بیماران بخش ارتوپدی نیز به بخش دیگری منتقل شدند و این بخش با ظرفیت کامل برای پذیرش بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و در حال حاضر آماده بستری بیماران است». وی بیان کرد: «در تخت‌های ICU به شدت تحت فشار هستیم و بیش از ۱۰ روز است که تمام تخت‌های ICU کرونای این بیمارستان پر شده است».

آمار رسمی کرونا در ایران: رکورد آمار روزانۀ مبتلایان شکسته شد؛ شمار قربانیان همچنان بالای ۶٠٠ نفر

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۵ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۵۶۴ نفر دُوز اول واکسن کرونا و ۴ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۷۰۱ نفر نیز دُوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۰ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۶۵ دُوز رسیده است.

از دیروز تا امروز ۲۶ مردادماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۵۰ هزار و ۲۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۱۶۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۲۴۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۹ هزار و ۱۰۸ نفر رسید و ۷۴۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۷ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۶۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

Share: