با حکم دادگاه تجدید نظر؛ جوانمیر مرادی به جزای نقدی محکوم شد

حکم یک سال حبس جوانمیر مرادی فعال کارگری اهل کرمانشاه، در دادگاه تجدید نظر این استان به جزای نقدی تقلیل یافت. آقای مرادی در دادگاه بدوی، توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

هرانا به نقل از کردپا، دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه حکم یک سال حبس جوانمیر مرادی فعال کارگری را به جزای نقدی کاهش داد.

این فعال کارگری پیشتر دادگاه بدوی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی روز شنبه ۱۴ فروردین‌ماه از طریق تماس تلفنی جهت ابلاغ رأی دادگاه به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضارشده بود.

جوانمیر مرادی روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی، از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد.

سپس وی روز پنجشنبه ۲۵ دی ۹۹، با دریافت ابلاغیه ای بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام به شعبه چهارم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه احضار و تفهیم اتهام شد. پس از آن قرار منع تعقیب وی از بابت اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام توسط بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه صادر شده و پرونده وی جهت رسیدگی به اتهام دیگر به دادگاه انقلاب کرمانشاه ارجاع شد.

در نهایت این فعال کارگری روز دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، طی ابلاغیه ای جهت رسیدگی به اتهام مطروحه به شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان احضار شد.

مصادیق اتهام تبلیغ علیه نظام که به آقای مرادی نسبت داده شده‌اند، شامل بازنشر فراخوان بازنشستگان به تجمع برای ٢١ دی ٩٩، در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، جمع آوری کمک های خوراکی و بهداشتی برای کودکان کار و انتشار گزارش و تصاویر از شرایط کار و زندگی کودکان کار در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اعتراض به اعدام نوید افکاری و روح الله زم، تهیه و انتشار پیام ویدئویی به مناسبت سالگرد کشته شدگان در اعتراضات آبان ٩٨ و انجام مصاحبه‌هایی در مورد وضعیت زندانیان سیاسی، اعتراضات و اعتصابات کارگری با رسانه‌های خارج از ایران هستند.

Share: