روز چهارشنبه ۲۵ خرداد، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در دو مکان مجزا در اهواز و در شهرهای شوش، شوشتر، دورود و کرمانشاه و همچنین در دو استان گیلان و زنجان، گروهی از بازنشستگان شبکه بانکی سراسری ایران در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها در تهران، شماری از کارکنان شرکت حمل و نقل بین المللی جمهوری اسلامی در مقابل ساختمان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور واقع در تهران و همچنین جمعی از کامیونداران در مقابل ساختمان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان جمعی از کسبه و بازاریان همراه با اعتصاب صنفی خود، در شهرهای ایلام، فسا و اراک، اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کردند.

هرانا،روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای شوش، شوشتر، دورود، اهواز، کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

همچنین خبرگزاری کار ایران (ایلنا) اعلام کرد که طی روز جاری تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در دو استان گیلان و زنجان نیز صورت گرفته است.

بازنشستگان با سر دادن شعارهایی علیه رئیس جمهور کشور، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز نیز فریاد اعتراضی “میجنگیم، میمیریم، حقمون رو میگیریم”، “تا حق خود نگیریم هر روز همین بساطه” و همچنین “نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت” را سر دادند و طی دو تجمع جداگانه در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و همچنین فرمانداری اهواز، از مسئولان ذی ربط خواستند که در راستای رسیدگی به حقوق از دست رفته خود اقدامات لازمه را به مرحله اجرا در آورند.

تجمع بازنشستگان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه‌ مزدی شورای عالی کار و تصمیم دولت مبنی بر افزایش ده درصدی مستمری سایر سطوح صورت گرفته است. معترضان می گویند که از دولت انتظار دارند تا پیش از پایان خرداد مصوبه مورد اشاره را باطل و افزایش مستمری‌ را به میزان قابل قبولی اعمال کند.

اعتصاب و تجمع کسبه و بازاریان در برخی شهرهای کشور

به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱، شماری از کسبه و بازاریان بصورت جداگانه در شهرهای ایلام، فسا و اراک، در اعتراض به اعمال مالیات های سنگین و وضعیت معیشتی نامناسب خود، دست به اعتصاب زده و اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

منابع مطلع از اعتراض بازاریان فسا به هرانا گفتند که کسبه بازار قدیم فسا، بازاریان خیابان روزبهان و همچنین خیابان فرمانداری این شهرستان، به این اعتراضات پیوسته‌اند.

روز گذشته نیز قشر کاسب و بازاری کشور، در پی فراخوان قبلی در دستکم ۷ شهر دست به اعتصاب و یا تجمع اعتراضی زدند.

تجمع بازنشستگان شبکه بانکی سراسری در تهران

به گزارش ایلنا، روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱، گروهی از بازنشستگان شبکه بانکی سراسری ایران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها واقع در تهران، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بازنشستگان حاضر در این تجمع، ضمن سر دادن شعارهای اعتراضی، از جمله مطالبات خود را “پرداخت مابه‌التفاوت چندین ماه حقوق، تخصیص امتیاز فوق العاده مدیریتی به کارشناسان بازنشسته، حذف تبصره یک ماده ۱۱ آئین نامه بازنشستگی چهار بانک نیمه دولتی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بانکهای نیمه دولتی با شاغلین بانکها” عنوان کردند.

تجمع کارکنان شرکت حمل و نقل بین المللی جمهوری اسلامی

به گزارش ایرنا، روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱، شماری از کارکنان شرکت حمل و نقل بین المللی جمهوری اسلامی، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور واقع در خیابان دمشق تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع‌ کنندگان با اعلام اینکه بین ۲۰ تا ۲۸ سال سابقه کار و خدمت در این شرکت را دارند، گفتند: حدود شش ماه پیش این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و تعدادی از کارکنان آن نیز به جهت تعدیل نیرو بازخرید شدند.

رئیس اداره ترخیص این شرکت نیز با حضور در جریان تجمع افراد معترض اظهار داشت: تعدادی از این کارکنان به‌ دلیل آنچه نیازمندی شرکت به پرسنل برای انجام کارها اعلام شد، بازخرید نشده‌ و وضعیت آنان بلاتکیف مانده است.

وی افزود: در این مدت در شرکت فوق مشغول به کار هستیم ولی سوابق کاری ما در هیچ جایی ثبت نشده و متاسفانه هیچ کسی هم تاکنون دراین خصوص پاسخگو نبوده است.

تجمع کامیونداران در تهران

به گزارش منوتو، امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از کامیونداران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت، تجمع کردند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.