برگزاری دست کم ۵ تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف خوزستان

روز سه‌ شنبه ۲۷ آبان ماه ۹۹، دست کم ۵ تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف خوزستان برگزار شد که خود زنگ خطری برای مسئولین این استان بود.

اعتصاب کارکنان نیروگاه رامین اهواز

کارکنان نیروگاه رامین اهواز صبح سه‌شنبه به دلیل عدم پرداخت حقوق‌شان دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

بنا به گزارش منابع خبری، این اعتصاب تا ساعاتی از بعدازظهر نیز همچنان ادامه داشت و کارکنان نیروگاه رامین اهواز، خواستار رسیدگی مسئولین به مطالبات معوقه‌شان شدند.

لازم به یادآوری است که روز شنبه ۱۲ مهر ماه نیز جمعی از کارگران پیمانی نیروگاه رامین اهواز در اعتراض به فروش سهام این نیروگاه و نبود امنیت شغلی برای بار دوم دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

قرار است به زودی ۴۹ درصد از سهام نیروگاه رامین در بورس عرضه شود؛ کارگران که تعداد آنها ۹۵۰ نفر است، عنوان کرده‌اند که با واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، امنیت شغلی آنها به خطر خواهد افتاد.

تجمع اعتراضی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی

pastedGraphic.png

تجمع اعتراضی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی

جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی که پیش‌تر در شهرهای مختلف خوزستان تجمع کرده بودند، روز سه‌شنبه ۲۷ آبان، مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضین در این تجمع اعتراضی خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود به حق‌التدریس شدند.

تجمـع اعتراضی کارگران کشت و صنعت کارون

کارگران میراب کشت و صنعت کارون، روز سه‌شنبه  در شوشتر، در برابر درب ورودی این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

نیروهای میراب کشت و صنعت کارون در این تجمع اعتراضی خواستار تبدیل وضعیت قراردادی خود شدند.

تجمـع اعتراضی کارگران آب و فاضلاب روستایی

pastedGraphic_1.png

تجمع اعتراضی کارگران آب و فاضلاب روستایی

روز سه‌شنبه جمعی از کارگران و کارمندان آبفار، در مقابل ساختمان مرکزی اداره آب و فاضلاب روستایی، در مرکز استان خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران و کارمندان آب و فاضلاب روستایی، در این تجمع اعتراضی، خواستار مطالبات معوقه خود شدند.

تجمع اعتراضی دستفروشان بازار خرمشهر

pastedGraphic_2.png

تجمع اعتراضی دستفروشان بازار خرمشهر

جمعی از دستفروشان بازار امام علی خرمشهر، در اعتراض به عدم تحویل غرفه‌هایی که پول آن را پرداخت کرده‌اند، در بازار امام علی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان خواستار تعیین‌تکلیف وضعیت شغلی و معیشتی خود پس از سال‌ها که غرفه‌ها را خریداری کرده‌اند، شدند. غرفه‌هایی که تاکنون به آنها تحویل داده نشده است.

گفتنی است که از ۵ تجمع اعتراضی امروز در استان خوزستان، کارگران آبفا، نیروگاه رامین و نهضت سوادآموزی، مدت‌ها است که خواستار تحقق خواسته‌های خود هستند و دستفروشان خرمشهر و نیروهای میراب کشت و صنعت کارون که پیش از این نیز چندین بار تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند، امروز سه‌شنبه ۲۷‌ آبان، به شمار دیگر تجمعات اعتراضی پیوستند.

برگزاری دست‌کم ۵ تجمع اعتراضی طی یک روز در استان خوزستان، زنگ خطری است برای مسئولانی که بایستی وضعیت اقشار کم‌درآمد جامعه را جدی بگیرند. وضعیت معیشتی این اقشار در شرایط وخیم اقتصادی، حالت انفجاری به خود گرفته است.

Share: