وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که بریتانیا بیش از هزار دستگاه فلزیاب و صد کیت خنثی سازی بمب به اوکراین تحویل داده است.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: “بریتانیا بیش از هزار دستگاه فلزیاب والون و صد کیت خنثی‌سازی بمب به اوکراین برای کمک به پاکسازی میدان‌های مین و ایمن‌سازی مناطق بازپس‌گرفته‌شده، خانه‌های افراد غیرنظامی و زیرساخت‌ها به اوکراین اهدا کرده است”.

خاطرنشان می شود که این تحویل ها “آخرین حمایت مستمری است که بریتانیا در طول سال 2022 به اوکراین ارائه کرد که در سال 2023 نیز ادامه خواهد داشت.”

پیش از این، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفته بود که بریتانیا قصد دارد کمک های نظامی به اوکراین را در سال 2023 حفظ یا افزایش دهد.

روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین “با آتش بازی می کنند”. دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *